Architektura MuratorStudenciArchitektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe

Architektura i budownictwo proekologiczne: rusza nabór na studia podyplomowe

Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej ogłasza nabór na drugą edycję studiów podyplomowych „Architektura i budownictwo proekologiczne”.

Studia Podyplomowe Gdańsk1
Jedna z dwóch kul ziemskich zdobiących szczyty elewacji gmachu głównego Politechniki Gdańskiej.
fot. Krzysztof Krzempek/Politechnika Gdańska

Oferta studiów skierowana jest do osób zainteresowanych problematyką rozwiązań proekologicznych w projektowaniu architektoniczno-budowlanym, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Ukończenie studiów umożliwia nabycie kompetencji przydatnych na rynku pracy, w tym m.in. w zakresie:

- projektowania budynków energooszczędnych, niskoenergetycznych i pasywnych, z uwzględnieniem wymagań technicznych, ekonomicznych i prawnych,

- sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków,

- zorientowania w wymaganiach międzynarodowych systemów certyfikacji środowiskowej (LEED, BREEAM etc.).

Pierwsza edycja studiów, współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, cieszyła się sporym zainteresowaniem, stąd kontynuacja oferty edukacyjnej w tym zakresie.

Czytaj też: Architektura: studia w Polsce. Jak wyglądają, jak się dostać, gdzie najlepiej studiować architekturę |

Studia podyplomowe trwają 2 semestry; mogą je podjąć absolwenci zarówno I, jak i II stopnia studiów (studia przeznaczone są przede wszystkim absolwentom wydziałów architektury i inżynierii lądowej).

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rozpoczęcie zajęć w lutym 2020 roku.

Szczegółowe informacje: www.arch.pg.edu.pl/architektura-i-budownictwo-proekologiczne

Kontakt:

→ sekretariat: mgr Aleksandra Zdanowicz
tel. 58 348 62 54, e-mail: alezdano@pg.edu.pl

Kierownictwo studium
dr hab. inż. arch. Katarzyna Zielonko-Jung, prof. PG
dr hab. inż. arch. Robert Idem, prof. PG

Ekoasfalt made in Poland Politechnika Gdańska i spółka LOTOS Asfalt podpisały umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju na dofinansowanie projektu „Ekologiczne asfalty”. Jego celem jest stworzenie innowacyjnej nawierzchni, która przyczyni się do redukcji zanieczyszczeń powietrza w polskich miastach.
Zielony Göteborg. Wirtualna podróż studyjna W odpowiedzi na ograniczenia związane z pandemią Göteborg zaprasza w wirtualną podróż studyjną po swoich innowacyjnych ekologicznych budynkach.
Ekologia, architektura i literatura. Zgłoszenia Czym jest architektura zrównoważona? Takie pytanie stawiają organizatorzy konkursu na esej, w którym każdy może wyrazić własne zdanie w kwestii będącej obecnie jednym z najistotniejszych tematów architektonicznej debaty.
Miasto postpandemiczne. Jak powinny wyglądać samowystarczalne jednostki miejskie po pandemii? Xiong'an ma być pierwszym miastem postpandemicznym. To urbanistyczna odpowiedź m.in. na obecny światowy kryzys związany z pandemią COVID-19.
Ocean w transformacji Zamierzony na trzy lata projekt artystyczno-badawczy Territorial Agency: Oceans in Transformation mówi o wpływie ludzkiej działalności na życie oceanów, mórz i rzek naszej Planety.
Dla klimatu: bielszy odcień bieli The Coolest White to pomysł UNStudio na walkę ze zmianą klimatu. Przygotowana przez holenderskie biuro instalacja pokryta została specjalną farbą, która może pomóc zredukować efekt wyspy ciepła w miastach.