Architektura MuratorStudenciArchitektura w przestrzeni sztuk 2019

Architektura w przestrzeni sztuk 2019

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają na piątą edycję wystawy najlepszych dyplomów magisterskich.

Architektura w przestrzeni sztuk 2019

To już piąta edycja wystawy dorocznych prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Młodzi architekci po raz kolejny będą starać się nawiązać dialog z mieszkańcami miasta, ukazując całe spektrum tematów i zagadnień projektowych. Tradycyjnie wyboru prezentowanych na ekspozycji dyplomów dokonano nie tylko na podstawie ich zalet merytorycznych, ale także walorów plastycznych, formy zapisu graficznego i wartości artystycznych. Wernisaż odbędzie się 18 kwietnia o godz. 18.00, ale wystawę można oglądać już od 16 kwietnia.

Czytaj też: Architektura: studia w Polsce. Jak wyglądają, jak się dostać, gdzie najlepiej studiować architekturę |

Architektura w przestrzeni sztuk
Gdzie: Dolny Pałac Sztuki, plac Szczepański 4
Kurator: Małgorzata Mizia

wyniki Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego, a także Nagrody Integracyjnej BDA 2019 Prezentujemy wyniki Dyplomu Roku 2019 — Dorocznej Nagrody im. Zbyszka Zawistowskiego, a także Nagrody Integracyjnej BDA 2019.
Moja pierwsza realizacja – szkoła w Indiach Program nauczania na uczelniach austriackich różni się od tego w Polsce. Student ma wolną rękę; sam decyduje o tym, w jakim kierunku chce się wyspecjalizować i w jakim tempie studiować. Ważne jest to o tyle, że realizacja takiego projektu jak szkoła w Basadhi trwa o wiele dłużej niż przygotowanie pracy teoretycznej. W moim przypadku od pomysłu budowy szkoły do zakończenia studiów minęły aż cztery lata – z Kają Geratowską, polską architektką, która w wiosce Basadhi we wschodnich Indiach zrealizowała swój projekt dyplomowy, rozmawia Agnieszka Skolimowska.
Trakt Praski - projekt pieszo-rowerowej kładki przez Wisłę 20 maja podczas otwarcia wystawy "Plany na przyszłość" wręczono nagrody OW SARP dla najlepszych prac dyplomowych obronionych w 2014 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Nagrodę równorzędną otrzymały dwa projekty: Budynek wielorodzinny otwartego kodu autorstwa Jana Bagińskiego oraz Trakt Praski - projekt pieszo-rowerowej kładki przez Wisłę opracowany przez Małgorzatę Dembowską. Poniżej prezentujemy autorski opis i wizualizacje drugiego z nich.  
Budynek wielorodzinny otwartego kodu 20 maja podczas otwarcia wystawy "Plany na przyszłość" wręczono nagrody OW SARP dla najlepszych prac dyplomowych obronionych w 2014 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Nagrodę równorzędną otrzymały dwa projekty: Budynek wielorodzinny otwartego kodu autorstwa Jana Bagińskiego oraz Trakt Praski - projekt pieszo-rowerowej kładki przez Wisłę opracowany przez Małgorzatę Dembowską. Poniżej prezentujemy autorski opis i wizualizacje pierwszego z nich.
Doroczna Nagroda SARP im. Zbyszka Zawistowskiego 2010 Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego otrzymał arch. Adam Stafiniak (temat: Monastyr; promotor: dr inż. arch. Stanisław Lose; Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej).
Warszawa oczami młodych architektów Wystawa najciekawszych projektów dyplomowych obronionych w 2009 roku na Wydziale Architektury. 16-19 marca, Pawilon Wystawowy WA PW (ul. Koszykowa 55)