Konkurs na najlepsze prace dyplomowe Europy niemieckojęzyczny portal BauNetz organizuje od 2016 roku. Spośród nadesłanych projektów redaktorzy serwisu wybierają co dwa miesiące 20 najciekawszych, na które można następnie oddawać głosy w internetowym plebiscycie. Dyplomy z największą liczbą punktów zajmują miejsca od pierwszego do trzeciego. Swojego faworyta za każdym razem wskazuje też wybrany przez redakcję architekt. Na koniec roku wszystkie 24 wyróżnione w ten sposób prace są przedkładane jury, które wybiera spośród nich najlepszą, przyznając jej tytuł Master der Master. Dyplom Anny Jankowskiej zdobył III miejsce w lipcowo-sierpniowym głosowaniu i tym samym został nominowany do udziału w głównym konkursie.
Projekt dyplomy młodej architektki, przygotowany pod kierunkiem dr. Adama Tureckiego na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, to propozycja biblioteki Uniwersytetu w Białymstoku, zlokalizowanej na Zwierzyńcu, w sąsiedztwie kampusu autorstwa Marka Budzyńskiego z zespołem. Pierwszym etapem prac projektowych była analiza kontekstu Zwierzyńca wraz z kompozycją osi i ścieżek. Autorka przeanalizowała istniejące koncepcje zagospodarowania pobliskich terenów i zaproponowała ideę biblioteki jako bramy prowadzącej do całego założenia, z wewnętrzną uliczką umożliwiającą przejście przez obiekt.
Biblioteka XXI wieku zachęca i urzeka czytelnika bogatym programem, który jest odpowiedzią na konkurencję w postaci internetu i szybkiego dostępu do wiedzy w domu. Przejście przez bibliotekę, zrealizowane w postaci uliczki, koncentruje funkcje dostępne nie tylko dla studentów, ale również spacerowiczów czy rowerzystów, a funkcje stricte biblioteczne umieszczono na piętrze. W pasażu przewidziano galerię sztuki, księgarnię artystyczną, kawiarnie, strefę multimediów, salę konferencyjną. Forma pasażu odwołuje się do katedry oraz zainspirowana jest wyglądem ścieżek w Lesie Zwierzynieckim – tłumaczy autorka. W projekcie zaproponowała też liczne rozwiązania energooszczędne, które mają na celu minimalizację negatywnego wpływu obiektu na środowisko, m.in. szkło solarne w elewacji południowej, oknach czytelni czy w świetliku nad uliczką.