Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z Ośrodkiem Kultury z siedzibą na Zamku w Czersku przeprowadził konkurs na zaprojektowanie kasy w zespole Zamku w Czersku. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć obiekt, w którym sprzedawałoby się bilety, książki i pamiątki tematyczne, a także znalazłoby się w nim mini-mieszkanie dla kasjera (w dzień) i dla pracownika ochrony (w nocy). Projekty musiały pasować do otaczającej przestrzeni, nie dominować na tle zamku, mieć czytelny wyraz architektoniczny i rozpoznawalną formę. Konkurs miał charakter zamknięty i przeznaczony był dla studentów drugiego semestru studiów inżynierskich. Studenci pracowali w 113 dwuosobowych zespołach w ramach zajęć z kursu Projektowanie Wstępne. W sumie w konkursie wzięło udział 175 studentów. Sąd konkursowy w składzie: Marek Świerszczyński (przewodniczący Sądu Konkursowego, WAPW), Jolanta Masny (przedstawicielka Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii), Witold Szymanik (przedstawiciel firmy WSC Grafisoft Center Poland), Aleksander Chylak (WA PW), Dariusz Falana (Dyrektor Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii), przyznał nagrody: I miejsce dla pracy nr 109011 (Marta Zuzga , Bartek Łysikowski), II miejsce dla pracy nr 000002 ( Maciej Baran , Wiktor Śmieja ), III miejsce dla pracy nr 517187 (Gabriela Chechłacz, Karolina Kruszewska). Dodatkowo mięsięcznik "A-m" przyznał wyróżnienie honorowe pracy nr 678910 (Jan Dąbrowski).
I NagrodaAutorzy: Marta Zuzga, Bartek ŁysikowskiOpinia jury:Nagrode przyznano za prawidłowe wpisanie obiektu wkrajobraz, za zastosowanie drewna, za skromnosc rozwiazan, za stworzenie platformy widokowej, za własciwy stosunek do drogi, za funkcjonalnosc rozwiazan architektonicznych.
II NagrodaAutorzy: Maciej Baran, Wiktor ŚmiejaOpinia jury: Projekt doceniono za interesujace wpisanie obiektu w krajobraz, za prawidłowy stosunek do drogi dojazdowej do Zamku, za własciwe kształtowanie formy i funkcji obiektu, za rozwiazania materiałowe.
III NagrodaAutorzy: Gabriela Chechłacz, Karolina KruszewskaOpinia jury: Nagrodę przyznano za prawidłowe wpisanie obiektu w krajobraz, za interesującą kompozycję drewnianych kolumn, stanowiących konstrukcję obiektu, kontynuowanych dalej w drodze do Zamku, za operowanie małą architekturą, za właściwy stosunek do drogi dojazdowej do Zamku.