Architektura MuratorStudenciKonkurs 120 Hours – prezentacja zwycięskiej pracy studentów z Politechniki Warszawskiej

Konkurs 120 Hours – prezentacja zwycięskiej pracy studentów z Politechniki Warszawskiej

W tegorocznej edycji wzięło udział 3024 uczestników z 79 krajów z całego świata. Spośród nadesłanych projektów jury pierwszą nagrodę przyznało Agnieszce Kołacińskiej i Kubie Andrzejewskiemu z Politechniki Warszawskiej. Po raz pierwszy zwycięska praca zostanie zrealizowana wspólnie z organizatorami konkursu. Ukończenie budowy planowane jest na koniec 2017 roku.

Konkurs 120 Hours
Aksonometria; Il. Kuba Andrzejewski, Agnieszka Kołacińska

Konkurs 120 Hours został ogłoszony po raz pierwszy w 2010 roku z inicjatywy trzech studentów architektury w Oslo (Peder Brand, Magnus Asker Pettersen, Hans Martin F. Halleraker), którzy chcieli zachęcić i zainspirować do działania swoich kolegów, zainteresowanych najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami i technologiami w architekturze. Konkurs ma na celu kreowanie nowych pomysłów i zachęcenie do dyskusji w sferze dyskursu społecznego i kulturowego. Organizowany jest przez studentów AHO (Oslo School of Architecture) na zasadach non-profit i bez udziału administracji szkolnej.

Konkurs 120 Hours
Sytuacja; Il. Kuba Andrzejewski, Agnieszka Kołacińska

Uczestnicy mają 120 godzin na zrealizowanie tematu. Zadaniem konkursowym tej edycji konkursu była rozbudowa kompleksu przedszkolnego LiangMeng w mieście Puan w Chinach. Studenci mieli zaprojektować budynek, który będzie służył 200 dzieciom grupy Buyi (jednej z mniejszości etnicznych na południu Chin). W tegorocznej edycji wzięło udział 3024 uczestników z 79 krajów z całego świata. Spośród nadesłanych projektów jury w składzie: architekci Jan Olav Jensen, Chiara Sala, Tran Kinh Manh, Angela Gigliotti, Fabio Gigone, Christian Hermansen Cordua pierwszą nagrodę przyznało Agnieszce Kołacińskiej i Kubie Andrzejewskiemu z Politechniki Warszawskiej. Po raz pierwszy zwycięska praca zostanie zrealizowana wspólnie z organizatorami konkursu. Ukończenie budowy planowane jest na koniec 2017 roku.

(RED.)

Konkurs 120 Hours
Detal modułu; Il. Kuba Andrzejewski, Agnieszka Kołacińska

I Nagroda

Temat: IN’N’OUT VILLAGE

Autorzy: Kuba Andrzejewski (III Rok s. inżynierskich), Agnieszka Kołacińska (I Rok s. inżynierskich)

Uczelnia: Politechnika Warszawska, Wydział Architektury

Opis autorski

Projekt In’n’out village opiera się na próbie oddania charakteru wiejskiej wsi w Chinach. Bazuje na trzech podstawowych cechach wioski, reinterpretując je na potrzeby projektu, są to: organiczny plan, mulitplikacja dachów oraz zatopienie w zieleni. Ze względu na ograniczony metraż i dużą liczbę przyszłych użytkowników, projekt musiał być jak najbardziej kompaktowy i zmienny. Każdy moduł pełni zarówno funkcje biblioteki i stołówki, a rozróżnienie między funkcjami jest zależne od tego czy użytkownicy są zwróceni ku sobie, czy odwróceni w stronę otaczającej zieleni. Chcieliśmy, aby użytkujące ten budynek dzieci mogły czuć się swobodnie, aby współczesna forma ich nie przytłaczała, dlatego zdecydowaliśmy się na tak silny związek z lokalnością.

Konkurs 120 Hours
Rzuty modułów; Il. Kuba Andrzejewski, Agnieszka Kołacińska
Muzeum – Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Pracownia BDR Architekci zwyciężyła w konkursie na projekt muzeum poświęconego Witoldowi Pileckiemu, które planowane jest w Ostrowi Mazowieckiej.
Czesław Bielecki zaprojektuje Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku Ministerstwo Obrony Narodowej zaprezentowało projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Obiekt powstanie według koncepcji pracowni Czesława Bieleckiego - jedynej, która wpłynęła na konkurs.
Tak będzie wyglądać nowa ekspozycja w Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie Rozstrzygnięto konkurs na projekt nowej ekspozycji i aranżacji wnętrz Pałacu Książąt Czartoryskich w Krakowie. Pierwszą nagrodę przyznano koncepcji opracowanej przez biuro ART FM Sp. z o.o.
Polacy zwycięzcami międzynarodowego konkursu "Wedding Oasis" Praca "Under the Cloud" zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie na projekt przestrzeni przeznaczonej dla ceremonii zaślubin, na terenie Castello di Rosciano we Włoszech. Jej autorami są Joanna Kuczkowska, Tomasz Sołtysiak i Joanna Gizelska z zespołu projektowego A2T.
Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej Ogłoszono wyniki konkursu architektonicznego na koncepcję Muzeum – Domu Rodziny Pileckich. Pierwszą nagrodę otrzymała pracownia BDR Architekci, która zaprojektowała elegancki pawilon o ponadczasowej formie, zintegrowany z istniejącym domem i tradycyjnie ukształtowanym ogrodem.
Polscy studenci z nagrodą w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli Polski zespół w składzie Bartosz Matuszek, Ewelina Bugajewicz, Karolina Wasilewska, Paulina Sawczuk otrzymał The Big Picture Award w międzynarodowym konkursie na projekt fabryki winyli w łotewskim mieście Kieś.