Hrubieszowski dom i ogród z klimatem

i

Autor: serwis prasowy

Konkurs

Konkurs na projekt ekologicznego domu z ogrodem

2023-05-23 15:32

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza studentów i absolwentów architektury i architektury krajobrazu oraz kierunków pokrewnych do udziału w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-krajobrazowym „Hrubieszowski dom i ogród z klimatem”. Termin nadsyłania prac upływa 12 czerwca.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu kompleksowej koncepcji zagospodarowania działki siedliskowej z domem jednorodzinnym i ogrodem dla jednej z trzech proponowanych lokalizacji: dom miejski, dom podmiejski lub dom nad rzeką. Projekt powinien podkreślać związki między domem, ogrodem, człowiekiem i krajobrazem. Czekamy na propozycje rozwiązań przyjaznych dla środowiska, uwzględniających mitygację i adaptację do zmian klimatu, jednocześnie wpisujących się w tożsamość kulturową, krajobraz i lokalny „klimat” małego miasta – informują organizatorzy.

Budynek może wykorzystywać zarówno tradycyjne, jak i współczesne technologie ekologiczne. Konkurs skierowany jest do studentów architektury, architektury krajobrazu i kierunków pokrewnych oraz absolwentów, którzy skończyli studia nie wcześniej niż w roku akademickim 2020/2021 lub ukończą studia w 2023 roku. prace można przygotować indywidualnie albo zespołowo. Organizatorzy zachęcają do tworzenia zespołów interdyscyplinarnych, łączących studentów i absolwentów kierunków, w których możliwa jest wielobranżowa współpraca z architektami i architektami krajobrazu, w tym: inżynierii lądowej, budownictwa, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego, ogrodnictwa, sztuki ogrodowej, gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska, etc.

Pula nagród wynosi 15 tys. zł. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano 6 tys. zł, za miejsce drugie – 4 tys. zł, a za miejsce trzecie – 2 tys. zł. Przyznane zostaną ponadto trzy wyróżnienia po 1000 zł każde oraz wyróżnienia honorowe. Zaplanowano także nagrody specjalne, m.in. zaproszenie laureatów I nagrody do rozwinięcia zwycięskiej koncepcji pod opieką tutorów z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i zaprezentowanie projektu w publikacji popularyzatorsko-naukowej pt. „Współczesny hrubieszowski dom i ogród z klimatem – katalog modelowych rozwiązań”.

Termin rejestracji i nadsyłania prac mija 12 czerwca. Ogłoszenie wyników planowane jest 26 czerwca. Więcej informacji oraz regulamin na stronie: rozwojlokalny-hrubieszow.pk.edu.pl.

Hrubieszowski dom i ogród z klimatem

i

Autor: serwis prasowy