Architektura MuratorStudenciMood for Wood 2019 – trwa rejestracja na tegoroczne warsztaty

Mood for Wood 2019 – trwa rejestracja na tegoroczne warsztaty

Warsztaty Mood for Wood 2019 odbędą się w Poznaniu w dniach 19-29 lipca. Tematem tegorocznej edycji jest Common Habitat, dlatego do projektu pierwszy raz zaproszeni zostali projektanci z Japonii. Zapisy już trwają.

Mood for Wood 2019 – trwa rejestracja na tegoroczne warsztaty
Warsztaty Mood for Wood w 2017 roku

Dotychczas odbyły się 4 międzynarodowe edycje Mood for Wood. Wzięło w nich udział ponad 200 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. W trakcie warsztatów uczestnicy pod okiem uznanych architektów oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych lokalizacji w Poznaniu. Pracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt, zobligowani są do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały, z których własnoręcznie budują meble lub instalacje.

Tematem tegorocznej edycji Mood for Wood jest Common Habitat, dlatego do projektu pierwszy raz zaproszeni zostali projektanci z Japonii. Podczas warsztatów powstaną więc meble i instalacje służące nie tylko rekreacji i edukacji ekologicznej, ale także wspieraniu lokalnego ekosystemu. Wśród tutorów znajdą się: oraz przedstawiciele pracowni H3t Architekti (Czechy), 2021 Architekti (Słowacja), Studio Nomad (Węgry) oraz +48 Architecture (Polska), a także Hiroshi Kato (Japonia). Organizatorami warsztatów są poznański oddział SARP i Kolektyw 1a. Zgłoszenia na stronie www.moodforwood.com przyjmowane są do 15 maja.

Mood for Wood 2019 – trwa rejestracja na tegoroczne warsztaty
Mood for Wood 2020 – dwie edycje warsztatów. Zapisy Warsztaty Mood for Wood 2020 odbędą się tym razem w dwóch terminach. Na przełomie lipca i sierpnia w Cieszynie, w sierpniu na terenie poznańskiej dzielnicy Szeląg.
Mood for Wood 2019 – relacja z 5. edycji warsztatów studenckich w Poznaniu 62 metry sześcienne drewna wykorzystali uczestnicy 5. edycji międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for Wood. Dzięki ich pracy w przestrzeni publicznej Poznania pojawiły się nowe meble miejskie, które nie tylko służą rekreacji, ale wspierają też działania z zakresu edukacji ekologicznej.