Multi Comfort Student Contest 2020: kolejna edycja międzynarodowego konkursu

i

Autor: Archiwum Architektury Projekt CO.Living autorstwa Anny Toborek i Joanny Machery z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, które zwyciężyły w ubiegłorocznej edycji konkursu Multi Comfort Student Contest

Multi Comfort Student Contest 2020: kolejna edycja międzynarodowego konkursu

2020-02-12 14:17

Multi Comfort Student Contest organizowany jest przez firmę Saint-Gobain już po raz szesnasty. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie Parku Zrównoważonego Rozwoju pod Paryżem. Pula nagród wynosi 4250 euro!

Multi Comfort Student Contest 2020 podzielony jest na dwa etapy. Eliminacje odbywają się w poszczególnych krajach, a finał w Paryżu. Zadanie konkursowe dotyczy w tym roku Saint-Denis nieopodal francuskiej stolicy. Uczestnicy Multi Comfort Student Contest 2020 zmierzą się z zaprojektowaniem Parku Zrównoważonego Rozwoju. Wyzwanie polega na przekształceniu postindustrialnego obszaru dawnej fabryki Coignet w tętniący życiem i pełen zieleni teren, wyposażony w obiekty edukacyjne i miejsca rekreacji. Studenci mają przygotować masterplan, koncepcję mieszkaniowo-edukacyjną oraz zaproponować nowe funkcje dla historycznych obiektów w obrębie założenia.

Multi Comfort Student Contest 2020: kto może wziąć udział?

W Multi Comfort Student Contest 2020 mogą wziąć udział studenci od pierwszego do szóstego roku studiów, także ci uczestniczący w międzynarodowych wymianach i programach (choć w tym wypadku będą reprezentować kraj, w którym aktualnie się uczą). Można startować indywidualnie i w dwuosobowych zespołach. Swoje projekty studenci prezentują przed krajowym jury wiosną 2020 roku. Zwycięzcy etapu krajowego pojadą do stolicy Francji zawalczyć o finał. Każda z kilkudziesięciu drużyn będzie miała tylko pięć minut, by przekonać międzynarodową komisję, że to właśnie ich pomysł powinien wygrać.

Polski sukces w Multi Comfort Student Contest

W poprzedniej edycji konkursu zwyciężyły studentki Politechniki Śląskiej w Gliwicach: Anna Toborek i Joanna Machera. Jury uznało, że ich projekt „CO.Living” próbujący rozwiązać problem smogu jest najlepszym z 60 pomysłów na ożywienie i integrację z Mediolanem okolic stacji metra Crescenzago. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wybrzeża Kości Słoniowej, a trzecie studenci z Białorusi. Nagrody specjalne otrzymały grupy z Korei Południowej i Rosji. Więcej informacji na stronie: www.multicomfort.saint-gobain.com.