Architektura MuratorStudenciMulti Comfort Student Contest 2019: studentki Politechniki Śląskiej zwyciężczyniami międzynarodowego konkursu

Multi Comfort Student Contest 2019: studentki Politechniki Śląskiej zwyciężczyniami międzynarodowego konkursu

Spośród 2200 kandydatów z całego świata projekt „Co.Living” Anny Toborek i Joanny Machery otrzymał 1. miejsce w konkursie Saint-Gobain w Mediolanie

Multi Comfort Contest
Obszar wyznaczony pod działania konkursowe w Mediolanie.

Konkurs Saint-Gobain dedykowany jest studentom z całego świata i poszukiwaniom rozwiązań architektury zrównoważonej, w oparciu o Multi Comfort Program. Projekt polskich studentek wykorzystuje mieszkalne wieże-bloki jako pochłaniacze zanieczyszczenia powietrza. Prezentacja zwycięskiego projektu wygłoszona podczas zjazdu 6 czerwca w Mediolanie dostępna jest w formie video pod linkiem (od 35 minuty). Nagroda za pierwsze miejsce wynosi 1500 euro, kolejne 1000 i 750. Laureatki otrzymały także możliwość odbycia stażu w pracowni architektonicznej w Mediolanie.

Zadaniem konkursowym było opracowanie koncepcji dla obszaru metropolitalnego Mediolanu, która miała łączyć stację metra Crescenzago z wytycznymi programu #milano2030.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej organizatorów i ich fan-page'u.

Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.
Linoleum od nowa: wyniki konkursu Poznaliśmy laureatów konkursu na najlepsze projekty i realizacje z wykorzystaniem ekologicznego linoleum meblowego. Główne nagrody zdobyli Katarzyna Dobiecka oraz biuro Algorytm Design!
Polka nagrodzona w konkursie proHolz Student Trophy 2020 Modulus, projekt nadbudowy na budynku mieszkaniowym z lat 60. XX wieku zlokalizowanym w Wiedniu, autorstwa Moniki Kalinowskiej i Denysa Karandiuka został nagrodzony w konkursie proHolz Student Trophy 2020.
Muzeum Czartoryskich wśród najlepszych placówek w Europie! Poznaliśmy nominacje do European Museum of the Year Award. Wśród 27 instytucji z całego kontynentu znalazły się aż dwie z Polski: odnowione Muzeum Książąt Czartoryskich oraz Thesaurus Cracoviensis, czyli Centrum Interpretacji Artefaktów Muzeum Krakowa.
Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020: wyniki międzynarodowego konkursu Poznaliśmy laureatów międzynarodowego konkursu „Dom Przyszłości. Najlepszy projekt SunRoof 2020. Projektowanie Domu Przyszłości z dachem solarnym SunRoof przy użyciu BIMobject”. Zwyciężył architekt Adam Piaseczyński, wyróżnienie dla Igi Soczawy z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.
Konkurs Young Design 2020! Zdobądź stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej Young Design to pierwszy w Polsce program, którego celem jest wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia. Główną nagrodą jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tys. złotych.