Architektura MuratorStudenciPrzestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU

Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłosił trzecią edycję konkursu na najlepsze prace magisterskie dotyczące przestrzeni wspólnych i budynków użyteczności publicznej. Zgłoszenia do 7 września.

Przestrzeń wspólna jest wartością – Nagroda NIAiU

Trwa trzecia edycja konkursu „Przestrzeń wspólna jest wartością. Nagroda NIAiU dla najlepszych prac magisterskich”. Prace można nadsyłać w dwóch kategoriach: projektowej oraz teoretycznej. Jedyny warunek: muszą to być dyplomy obronione w latach 2019/2020.

W kategorii projektowej oceniane są prace z zakresu architektury, architektury wnętrz, architektury krajobrazu, urbanistyki, gospodarki przestrzennej, wzornictwa, grafiki użytkowej, konserwacji zabytków oraz dziedzin pokrewnych. Projekty powinny dotyczyć przestrzeni wspólnych: placów, ulic, przestrzeni zielonych i rekreacyjnych czy obiektów sportowych, ale organizatorzy zachęcają też do nadsyłania projektów budynków użyteczności publicznej. W tej kategorii dyplomy oceniać będzie jury w składzie: Bolesław Stelmach, Magdalena Federowicz-Boule i Jerzy Grochulski.

W kategorii teoretycznej ocenione są z kolei prace, które opisują zjawiska zachodzące w przestrzeni publicznej i dotyczą budynków publicznych, typologii, historii, zmian społeczno-gospodarczych czy demografii. Mogą to być dyplomy z dziedziny historii sztuki, historii i teorii architektury, socjologii, antropologii, filozofii, ekonomii, kulturoznawstwa, ochrony środowiska, prawa, zarządzania i innych, pokrewnych, jeśli dotyczą funkcjonowania budynków i kształtowania przestrzeni wspólnych. Jury kategorii teoretycznej to Tomasz Sławiński, Tomasz Fudala i Marta Leśniakowska.

Przestrzeń wspólna jest wartością. Nagroda NIAiU 2020

Pierwsza nagroda w każdej kategorii wynosi 10 tys. zł. Sędziowie przyznają też po dwa wyróżnienia w wysokości 5 tys. zł. Prace wraz z niezbędnymi dokumentami należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do siedziby Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki przy ul. Foksal 4 w Warszawie do 7 września do godz. 16.00. Więcej informacji oraz regulamin na stronie www.niaiu.pl.

Tagi:
Gdyński Modernizm w Obiektywie: konkurs fotograficzny Trwa 12. edycja konkursu fotograficznego Gdyński Modernizm w Obiektywie 2022. Zgłoszenia do 12 sierpnia.
Top Woman in Real Estate 2022: wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu Top Woman in Real Estate 2022. Wśród nagrodzonych po raz pierwszy mężczyzna!
Konkurs na najpiękniejsze wizualizacje z drzwiami DRE Supreme by K. Miruć Jesteś projektantem, architektem, grafikiem lub designerem? Umiesz tworzyć piękne wizualizacje wnętrz? Koniecznie weź udział w konkursie organizowanym przez DRE! Stwórz wizualizację z drzwiami z linii DRE Supreme by K. Miruć i wygraj nawet 10 000 złotych. Zgłoszenia można wysyłać do 16 maja.
Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu o ekobudownictwie Jesteś studentem i interesujesz się ekologicznymi rozwiązaniami? Jeszcze tylko do 14 marca możesz zgłosić się do konkursu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu ciekawego i ekologicznego rozwiązania, które może wpłynąć na zmianę sposobu, w jaki budujemy, mieszkamy i żyjemy.  Możesz je wykonać za pomocą infografiki, krótkiego filmu lub tekstu. Zaprezentowane przez Ciebie rozwiązanie może być zarówno Twoim autorskim pomysłem, jak i koncepcją, która jest już powszechnie stosowana. Zanim przystąpisz do pracy, zapoznaj się z krótką listą inspiracji.
9. edycja konkursu dla młodzieży w ramach programu Kształtowanie przestrzeni Organizatorzy programu edukacyjnego Kształtowanie Przestrzeni zapraszają młodzież w wieku 12-19 lat do udziału w konkursie na niezwykłe opowieści o miejscu zamieszkania.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Tree house 2021 Anna Piątek, Piotr Gajdka i Mikołaj Kociołek zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie na zaprojektowanie domku na drzewie Tree house 2021. Projekt jest nie tylko spełnieniem dziecięcych marzeń, lecz także odpowiedzią na bieżące problemy, z którymi mierzy się ludzkość.