Architektura MuratorStudenciSPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie

SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie

Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.

SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie
Uczestnicy jednej z poprzednich edycji Survivalu Budowlanego SPOT

Survival na rzecz hipoterapii

SPOT 2020 Survival Budowlany – SPOTkajmy się w Rzuskim Lesie to czwarta edycja kilkudniowego wyjazdu dla studentów i absolwentów kierunków technicznych organizowanego przez Kolektyw Projektowo-Budowlany SPOT. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-19 lipca w Rzuskim Lesie (woj. pomorskie). W tym roku uczestnicy wezmą na warsztat budynek przeznaczony na siedzibę Fundacji Końkretnie Pomagamy, która zajmuje się hipoterapią dzieci niepełnosprawnych.

SPOTkajmy się w Rzuskim Lesie

Survival Budowlany SPOT 2020 to nie tylko wsparcie fundacji, ale również spotkanie przyszłych specjalistów z dziedziny budownictwa. Prace budowlane zwieńczą warsztaty kreatywne i dyskusje poruszające zagadnienia, z którymi uczestnicy będą się mierzyć w przyszłości – tłumaczą organizatorzy. W ramach wspólnych działań uczestnicy przeprowadzą remont domu przeznaczonego na siedzibę fundacji, w którym przewidziano miejsce zamieszkania dla założycieli oraz pokoje dla wolontariuszek.

Kim są członkowie Kolektywu SPOT

Kolektyw Projektowo-Budowlany SPOT to grupa architektów i branżystów, których łączy pasja do działań społecznych w dziedzinie budownictwa i mieszkalnictwa. Ich głównym celem jest  edukacja poprzez praktykę i integracja środowiska. Członkowie kolektywu mieszkają przede wszystkim w Warszawie, ale działają w całej Polsce. Fundacja Końkretnie Pomagamy zajmuje się hipoterapią dzieci niepełnosprawnych i prowadzeniem zajęć jazdy konnej dla dzieci i młodzieży. Jej założyciele przez 15 lat dzierżawili stajnie, przyczepy i domek holenderski, aż w październiku 2019 roku udało im się kupić teren w Rzuskim Lesie, które idealnie nadaje się na nową siedzibę.Więcej informacji na stronie www.inicjatywaspot.pl.

Zobacz też relację z warsztatów SPOT 2017, podczas których 23 młodych ludzi związanych z branżą architektoniczną i budowlaną pomagało w rozbudowie domu pani Agaty i pana Mirosława we wsi Redzyńskie na Mazowszu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez członków inicjatywy SPOT we współpracy z Fundacją Habitat for Humanity Poland.

Tagi:
Architektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej IPA WA PK, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają  studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.
Spółdzielcy dla klimatu – warsztaty Spółdzielnie mają niebagatelny wpływ na funkcjonowanie architektury, w tym jej dostosowanie do współczesnych wyzwań klimatycznych. W Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak rozpoczyna się cykl warsztatów dla przedstawicieli warszawskich spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych
Uwaga, zabytek! Gra spacerowa i kolejne warsztaty w Warszawie Gra spacerowa wokół pałacu Branickich w Warszawie i parku Rydza-Śmigłego jest kontynuacją cyklu spotkań pod hasłem „Uwaga, zabytek!”, który trwa do 10 grudnia tego roku
Obiekt Niemożliwy projektu Dariusza Kozłowskiego – zapisy na warsztaty w Krakowie! Już 18 października w Krakowie stanie Obiekt Niemożliwy autorstwa profesora Dariusza Kozłowskiego – wyrafinowany apel o piękno w architekturze. Trwają zapisy na warsztaty i spotkanie z architektem.
Mood for Wood 2019 – relacja z 5. edycji warsztatów studenckich w Poznaniu 62 metry sześcienne drewna wykorzystali uczestnicy 5. edycji międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for Wood. Dzięki ich pracy w przestrzeni publicznej Poznania pojawiły się nowe meble miejskie, które nie tylko służą rekreacji, ale wspierają też działania z zakresu edukacji ekologicznej.
Obiekt Niemożliwy projektu Jerzego Łątki – startują zapisy na warsztaty we Wrocławiu! Z okazji naszego jubileuszu we Wrocławiu stanie niezwykła konstrukcja stanowiąca manifest architektury tymczasowej, nietrwałej i biodegradowalnej. Ruszyły zapisy na warsztaty i spotkanie z autorem obiektu, Jerzym Łątką.