Architektura MuratorStudenciSPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie

SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie

Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.

SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie
Uczestnicy jednej z poprzednich edycji Survivalu Budowlanego SPOT

Survival na rzecz hipoterapii

SPOT 2020 Survival Budowlany – SPOTkajmy się w Rzuskim Lesie to czwarta edycja kilkudniowego wyjazdu dla studentów i absolwentów kierunków technicznych organizowanego przez Kolektyw Projektowo-Budowlany SPOT. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-19 lipca w Rzuskim Lesie (woj. pomorskie). W tym roku uczestnicy wezmą na warsztat budynek przeznaczony na siedzibę Fundacji Końkretnie Pomagamy, która zajmuje się hipoterapią dzieci niepełnosprawnych.

SPOTkajmy się w Rzuskim Lesie

Survival Budowlany SPOT 2020 to nie tylko wsparcie fundacji, ale również spotkanie przyszłych specjalistów z dziedziny budownictwa. Prace budowlane zwieńczą warsztaty kreatywne i dyskusje poruszające zagadnienia, z którymi uczestnicy będą się mierzyć w przyszłości – tłumaczą organizatorzy. W ramach wspólnych działań uczestnicy przeprowadzą remont domu przeznaczonego na siedzibę fundacji, w którym przewidziano miejsce zamieszkania dla założycieli oraz pokoje dla wolontariuszek.

Kim są członkowie Kolektywu SPOT

Kolektyw Projektowo-Budowlany SPOT to grupa architektów i branżystów, których łączy pasja do działań społecznych w dziedzinie budownictwa i mieszkalnictwa. Ich głównym celem jest  edukacja poprzez praktykę i integracja środowiska. Członkowie kolektywu mieszkają przede wszystkim w Warszawie, ale działają w całej Polsce. Fundacja Końkretnie Pomagamy zajmuje się hipoterapią dzieci niepełnosprawnych i prowadzeniem zajęć jazdy konnej dla dzieci i młodzieży. Jej założyciele przez 15 lat dzierżawili stajnie, przyczepy i domek holenderski, aż w październiku 2019 roku udało im się kupić teren w Rzuskim Lesie, które idealnie nadaje się na nową siedzibę.Więcej informacji na stronie www.inicjatywaspot.pl.

Zobacz też relację z warsztatów SPOT 2017, podczas których 23 młodych ludzi związanych z branżą architektoniczną i budowlaną pomagało w rozbudowie domu pani Agaty i pana Mirosława we wsi Redzyńskie na Mazowszu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez członków inicjatywy SPOT we współpracy z Fundacją Habitat for Humanity Poland.

Tagi:
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
Architektura Betonowa 2020, czyli Gra o Tron: warsztaty studenckie Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej IPA WA PK, Katedra Technologii Materiałów Budowlanych WIMiC AGH, Stowarzyszenie Producentów Cementu oraz PERI Polska zapraszają  studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura betonowa 2020. Zgłoszenia do 1 czerwca.
Spółdzielcy dla klimatu – warsztaty Spółdzielnie mają niebagatelny wpływ na funkcjonowanie architektury, w tym jej dostosowanie do współczesnych wyzwań klimatycznych. W Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak rozpoczyna się cykl warsztatów dla przedstawicieli warszawskich spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych
Uwaga, zabytek! Gra spacerowa i kolejne warsztaty w Warszawie Gra spacerowa wokół pałacu Branickich w Warszawie i parku Rydza-Śmigłego jest kontynuacją cyklu spotkań pod hasłem „Uwaga, zabytek!”, który trwa do 10 grudnia tego roku
Obiekt Niemożliwy projektu Dariusza Kozłowskiego – zapisy na warsztaty w Krakowie! Już 18 października w Krakowie stanie Obiekt Niemożliwy autorstwa profesora Dariusza Kozłowskiego – wyrafinowany apel o piękno w architekturze. Trwają zapisy na warsztaty i spotkanie z architektem.
Mood for Wood 2019 – relacja z 5. edycji warsztatów studenckich w Poznaniu 62 metry sześcienne drewna wykorzystali uczestnicy 5. edycji międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for Wood. Dzięki ich pracy w przestrzeni publicznej Poznania pojawiły się nowe meble miejskie, które nie tylko służą rekreacji, ale wspierają też działania z zakresu edukacji ekologicznej.