Architektura MuratorStudenciSPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie

SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie

Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.

SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie
Uczestnicy jednej z poprzednich edycji Survivalu Budowlanego SPOT

Survival na rzecz hipoterapii

SPOT 2020 Survival Budowlany – SPOTkajmy się w Rzuskim Lesie to czwarta edycja kilkudniowego wyjazdu dla studentów i absolwentów kierunków technicznych organizowanego przez Kolektyw Projektowo-Budowlany SPOT. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-19 lipca w Rzuskim Lesie (woj. pomorskie). W tym roku uczestnicy wezmą na warsztat budynek przeznaczony na siedzibę Fundacji Końkretnie Pomagamy, która zajmuje się hipoterapią dzieci niepełnosprawnych.

SPOTkajmy się w Rzuskim Lesie

Survival Budowlany SPOT 2020 to nie tylko wsparcie fundacji, ale również spotkanie przyszłych specjalistów z dziedziny budownictwa. Prace budowlane zwieńczą warsztaty kreatywne i dyskusje poruszające zagadnienia, z którymi uczestnicy będą się mierzyć w przyszłości – tłumaczą organizatorzy. W ramach wspólnych działań uczestnicy przeprowadzą remont domu przeznaczonego na siedzibę fundacji, w którym przewidziano miejsce zamieszkania dla założycieli oraz pokoje dla wolontariuszek.

Kim są członkowie Kolektywu SPOT

Kolektyw Projektowo-Budowlany SPOT to grupa architektów i branżystów, których łączy pasja do działań społecznych w dziedzinie budownictwa i mieszkalnictwa. Ich głównym celem jest  edukacja poprzez praktykę i integracja środowiska. Członkowie kolektywu mieszkają przede wszystkim w Warszawie, ale działają w całej Polsce. Fundacja Końkretnie Pomagamy zajmuje się hipoterapią dzieci niepełnosprawnych i prowadzeniem zajęć jazdy konnej dla dzieci i młodzieży. Jej założyciele przez 15 lat dzierżawili stajnie, przyczepy i domek holenderski, aż w październiku 2019 roku udało im się kupić teren w Rzuskim Lesie, które idealnie nadaje się na nową siedzibę.Więcej informacji na stronie www.inicjatywaspot.pl.

Zobacz też relację z warsztatów SPOT 2017, podczas których 23 młodych ludzi związanych z branżą architektoniczną i budowlaną pomagało w rozbudowie domu pani Agaty i pana Mirosława we wsi Redzyńskie na Mazowszu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez członków inicjatywy SPOT we współpracy z Fundacją Habitat for Humanity Poland.

Tagi:
Warsztaty studenckie Architektura Betonowa 2023 pod hasłem Tron króla Minosa Stowarzyszenie Producentów Cementu, Katedra Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Katedra Technologii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zapraszają studentów wydziałów architektury oraz szkół artystycznych do udziału w warsztatach Architektura Betonowa 2023. Zgłoszenia do 25 maja.
Kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie Są jeszcze miejsca na letni kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie w Kotlinie Kłodzkiej. Pięciodniowe warsztaty poprowadzą architekci Magdalena Górska z pracowni eKodama, Tomasz Mielczyński z biura TXMA oraz Ben Lazar, specjalista od permakultury.
Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA] Zakończyła się 6. edycja warsztatów studenckich Architektura Betonowa 2021. 24 studentów z Krakowa, Zielonej Góry, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Poznania projektowało, a następnie wykonało fizyczne szalunki, aby na koniec wypełnić je mieszanką betonową i stworzyć niepowtarzalne rzeźby – trony.
Warsztaty MEDS Silesia Revival 2021 Warsztaty architektoniczno-designerskie MEDS Silesia 2021 trwają od 14 do 19 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk.
O wolności w czasach izolacji - relacja z warsztatów studenckich Think Freedom Godziny spędzone na telekonferencjach, mnóstwo zdjęć, skanów, rozmów i e-maili. Tak wyglądały warsztaty, które odbyły się w po ogłoszeniu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych. Planowane były spotkania w Muzeum Żydowskim i synagodze w Oświęcimiu, jednak dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju zmusiła do zmiany formy warsztatów na zdalną.
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!