Architektura MuratorTechnikaMeble na zamówienie w 48 godzin, czyli jak zmieni się rynek mebli

Meble na zamówienie w 48 godzin, czyli jak zmieni się rynek mebli

Wyobraź sobie, że na zamówione meble do biura, hotelu czy kuchni czekasz zaledwie 48 godzin. Każde zamówienie realizowane jest przez jedną aplikację, do której podłączeni są wszyscy najważniejsi producenci, sklepy meblowe, najlepsi architekci i projektanci oraz najbardziej rzetelni i dokładni lokalni monterzy.

Meble na zamówienie w 48 godzin, czyli jak zmieni się rynek mebli

Przyszłość rynku meblowego według Mebway

Wyobraź sobie świat, w którym przemysł meblowy jest w pełni zharmonizowany ze środowiskiem, w którym każdy odpad jest wykorzystywany ponownie, w którym stare meble stale poddawane są procesowi recyklingu i upcyklingu. Każde zamówienie realizowane jest przez jedną aplikację, do której podłączeni są wszyscy najważniejsi producenci, sklepy meblowe, najlepsi architekci i projektanci oraz najbardziej rzetelni i dokładni lokalni monterzy. Wyobraź sobie jedną aplikację, jeden portal, za pomocą którego będziesz mógł zamówić meble od setek producentów, a jednocześnie za pomocą kliknięcia myszą pozbyć się starych sprzętów. Wyobraź sobie jedną aplikację, która połączy cały rynek meblowy, jaki obecnie znasz, dając wręcz niewyobrażalne możliwości rozwoju designu i aranżacji przestrzeni. Tak będzie wyglądała przyszłość z Mebway Marketplace.

Meble na zamówienie w 48 godzin, czyli jak zmieni się rynek mebli

PROBLEMY RYNKU I ROZWIĄZANIA:

Poszukujesz ekipy monterów?

Znalezienie doświadczonej i zaufanej ekipy monterów może stanowić wyzwanie. Stale zmniejszające się bezrobocie jest z jednej strony bardzo dobrym i ważnym skutkiem rozwoju gospodarczego Polski, z drugiej powoduje coraz większe trudności w znalezieniu odpowiednich ludzi do wykonania zlecenia.  Dlatego właśnie jednym z kluczowych elementów Marketplace będzie baza najlepszych monterów w danym regionie.

Oczekiwanie na ofertę

W znacznej liczbie firm oczekiwanie na proces wyceny zamówienia, dokładne sprawdzenie elementów mebli, przewertowanie papierowych katalogów trwa dużo czasu. Czasem oczekiwanie na jedną wycenę może trwać 2-3 tygodnie. W tym właśnie celu wszystkie wyceny, meble, materiały zaprezentowane w Marketplace mają formę cyfrową. Będziesz mógł w łatwy sposób odnaleźć interesującą cię funkcjonalność mebli, ich styl, udogodnienia ergonomiczne, sprawdzić dostępność i ceny, a także szybko wrzucić bryły 3D do swoich projektów.

Największy magazyn gotowych mebli na świecie pozostaje niewykorzystany

Zgodnie z zasadami efektywności ekonomicznej, większość producentów minimalizuje przestrzeń magazynową. Jednocześnie istnieją setki jeśli nie tysiące sklepów ze zbudowanymi ekspozycjami i magazynami mebli dostępnych od ręki. Tylko nikt, tak naprawdę nie wie, gdzie, co i w jakiej liczbie można kupić – ze względu na brak centralnej bazy mebli. Marketplace umożliwi Ci dostęp do największej bazy produktów, dostępnych od ręki z terenu całego świata.

Eliminacja błędów w zamówieniach

Błędy w zamówieniach, w szczególności mebli nietypowych, realizowanych według autorskich koncepcji, wciąż zdarzają się dosyć często. Powodem tego stanu rzeczy jest skomplikowanie konstrukcji, tworzenie na nowo unikalnej formy, błędy ludzkie na etapie projektowania, przyjmowania zlecania, produkcji, a następnie montażu. Jednym z najprostszych sposobów uniknięcia takiej sytuacji jest skorzystanie ze specjalistycznego oprogramowania, umożliwiającego przesłanie projektu bezpośrednio do maszyny produkcyjnej. W tym celu Mebway Marketplace będzie udostępniał odpowiednie aplikacje współpracującym projektantom, sklepom, producentom i montażystom.

Brak ukrytych kosztów

Wciąż często spotykaną praktyką jest konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów przy nietypowych zamówieniach. Najprostszą metodą, która pomoże nam wyeliminować taki problem jest podpisanie kompletnej umowy przed realizacją zamówienia, chroniącej obydwie strony transakcji. Umowa ta może zostać zawarta także online – po to, by uprościć wszelkie procedury. Drugie rozwiązanie to wybór odpowiedniego, rzetelnego wykonawcy. W tym właśnie celu na Mebway Marketplace zostaną zarejestrowani jedynie godni zaufania wykonawcy, którzy będą stale oceniani i weryfikowani przez klientów.

Brak innowacji

Obecnie na rynku meblowym odczuwalny jest silny brak innowacyjnych wzorniczo mebli, spowodowany rozdzieleniem czynników produkcyjnych od czynników projektowych. Z jednej strony znajdują się kreatywni architekci i projektanci, z drugiej twarde realia z wciąż przeważającymi konserwatywnymi producentami na czele. Wyobraź jednak sobie teraz możliwość tworzenia unikalnego systemu, a następnie zlecania jego realizacji z zachowaniem wszystkich praw autorskich dziesiątkom, setkom chętnych producentów na całym świecie. Tak właśnie będzie szerzyła się innowacja w ramach Mebway Marketplace.

Modele 3D za darmo, wszystkie w jednym miejscu

Poszukiwanie modeli 3D, ich porządkowanie, tworzenie nowych brył, wstawianie do modeli może być naprawdę wyzwaniem. A inwestorzy  tak nie zawsze będą zadowoleni z efektu, w szczególności gdy w końcu się dowiedzą, ile dane elementy wyposażenia kosztują. Dlatego tak ważne jest, by wszystko to było dostępne od ręki, w jednej, uporządkowanej aplikacji, obejmującej  także kosztorysy mebli online.

Meble na zamówienie w 48 godzin, czyli jak zmieni się rynek mebli

DOŁĄCZ DO NAS NA MEBWAY MARKETPLACE

Zaprezentuj swoje prace online

Zaprezentuj swoje najciekawsze realizacje online, pokaż swoje koncepcje całemu światu, daj się odkryć klientom w Brazylii, Stanach Zjednoczonych czy Japonii – nawiązuj współpracę wszędzie tam, gdzie twoja koncepcja tworzenia przestrzeni trafi na największe zapotrzebowanie ze strony rynku.

W 100 językach

Rób to wszystko w ponad 100 językach. Takie możliwości daje właśnie Mebway Marketplace. Dzięki wykorzystaniu technologii Uczenia Maszynowego i Sieci Neuronowych dotychczasowe bariery językowe zostaną na stałe wyeliminowane z rynku.

Dołącz już dziś

Myślisz, że to wszystko brzmi jak pieśń przyszłości. Na szczęście tak nie jest – portal, chociaż nadal w trakcie budowy, posiada już znaczną część przyszłych funkcjonalności i właśnie teraz możesz się zapisać, by wkrótce stać się częścią największej platformy zrzeszającej przemysł meblowy na świecie.

Meble na zamówienie w 48 godzin, czyli jak zmieni się rynek mebli
Aplikacja łączy projektantów i dostawców CEMEX Go, nowa mobilna platforma firmy CEMEX, dostępna jest już w Polsce. CEMEX Go pozwala w całości nadzorować proces zamawiania materiałów budowlanych.