Architektura MuratorTechnikaWarsztatBlok Sprzeczna 4 na warszawskiej Pradze

Blok Sprzeczna 4 na warszawskiej Pradze

Budynek powstaje w rzadko stosowanej w ostatnich latach technologii prefabrykacji. Postęp, jaki dokonał się w tej dziedzinie pozwolił architektom na indywidualne zaprojektowanie każdego elementu i zintegrowanie go z instalacjami – o realizacji piszą Jan Belina Brzozowski i Konrad Grabowiecki oraz Wojciech Kotecki z pracowni BBGK Architekci.

Blok Sprzeczna 4 na warszawskiej Pradze
Elewacja frontowa – widok od strony ulicy Sprzecznej (maj 2016). Fot. Marek Kruk
Kamienica Sprzeczna 4 w Warszawie
AutorzyBBGK Architekci; architekci Jan Belina Brzozowski, Konrad Grabowiecki, Wojciech Kotecki
Współpraca autorskaKatarzyna Najberg, Emilia Sobańska
KonstrukcjaRWK Inżynierowie oraz Budizol
Generalny wykonawcaBudizol
InwestorBudizol
Powierzchnia użytkowa2660.0 m²
Pozwolenie na budowęwrzesień 2015
Planowane zakończeniejesień 2016
Tagi:
Bjarke Ingels w Warszawie! We wrześniu do Warszawy przyjedzie Bjarke Ingels. Spotkanie z założycielem duńskiej pracowni Bjarke Ingels Group organizują Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Urban Land Institute.
Skwer Gwary Warszawskiej – nowe centrum aktywności lokalnej w stolicy Zaniedbany skwer na warszawskiej Woli zmieni się w miejsce sąsiedzkich spotkań ze strefą rekreacji dla seniorów oraz kinem letnim. Koncepcja powstała dzięki współpracy miejskich ogrodników z Zarządu Zieleni, socjologów Fundacji Na Miejscu oraz projektantów z Pracowni Architektury Krajobrazu Marty Tomasiak.
Park Żerański w Warszawie W konkursie na zagospodarowanie terenów zieleni nad Kanałem Żerańskim zwyciężyli Justyna Dziedziejko, Magdalena Wnęk, Maciej Kaufman, Marcin Maraszek, Hubert Trammer i Natalia Trochonowicz.
Motel One przy Tamce – co kryją wnętrza nowego hotelu na Powiślu [GALERIA] Przy Tamce, naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina, stanął 12-kondygnacyjny hotel projektu warszawskiej pracowni AGK Architekci.
Budynek mieszkalny SOHO 18 w Warszawie Rozpoczyna się kolejny etap realizacji SOHO Factory na warszawskim Kamionku. Już wkrótce powstanie tam nowy budynek projektu biura HRA Architekci.
Nowy pawilon UW W konkursie na nowy pawilon na terenie Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyło biuro 22Architekci.