Architektura MuratorTechnikaWarsztatMembrany, rolety i inne sposoby zacieniania w architekturze - praktyczny przewodnik

Membrany, rolety i inne sposoby zacieniania w architekturze - praktyczny przewodnik

Jak dobrać zacienienie do zróżnicowanych lokalizacji, funkcji i warunków pogodowych? Przedstawiamy przegląd przyjaznych dla środowiska, elastycznych materiałów kompozytowych o szerokich zastosowaniach, zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach budynków.

Przewodnik po produktach Serge Ferrari
Tante Stam, fot. Serge Ferrari

Serge Ferrari Précontrait 502 Satin: klasyczna membrana bez mikroperforacji, której powierzchnia została pokryta satyną dla uzyskania eleganckiego, wyrafinowanego i nowoczesnego efektu wpisującego się w obecne trendy.
Atuty: niezwykle solidna (nie odkształca się i nie rozciąga) oraz trwała, odporna na niekorzystne warunki pogodowe, promieniowanie UV i przeciążenia, w 100 proc. podlegająca recyklingowi.
Zalecane zastosowania: montowane na stałe lub przenośne pergole, osłony, żagle zacieniające

Serge Ferrari Soltis 86: tekstura z mikrowentylacją przepuszczająca promienie słoneczne tworząc przyjemne oświetlenie. Dzięki wysokiej odporności na niekorzystne warunki pogodowe i promienie UV. Soltis 86 doskonale sprawdza się na zewnątrz, gdzie blokuje do 88% promieni słonecznych.=
Atuty: lekki, trwały, w 100 proc. podlegający recyklingowi, łatwy w utrzymaniu, zapewniający znakomitą widoczność od zewnątrz, lepsza przenikalność światła dziennego, idealnie sprawdza się w przypadku elewacji o słabej ekspozycji słonecznej
Zalecane zastosowania: rolety ścienne, markizy, markizorolety na werandach (w tym przeszklonych), markizy tarasowe, lambrekiny zwijane i parawany, rolety zwijane wewnętrzne lub rolety rzymskie, panele japońskie, osłony i okiennice zwijane z wbudowaną roletą, okiennice przesuwne

Serge Ferrari Soltis 92: osłona idealnie sprawdza się w walce z upałami, zapewnia skuteczniejszą ochronę termiczną dzięki mikroperforacji, która umożliwia regulację ilości ciepła dostarczanej przez promienie słoneczne. Ogranicza efekt cieplarniany i jest szczególnie zalecana w przypadku elewacji o silnej ekspozycji słonecznej. Zastosowana w przestrzeni zewnętrznej blokuje do 97% ciepła, znacząco redukując jego ilość oraz zużycie energii przez system klimatyzacji w lecie przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu domownikom. Jej tekstura pozwala zachować widoczność na zewnątrz, chroniąc zarazem domowników przed nadmierną intensywnością światła słonecznego.
Atuty: lekki, trwały i w 100 proc. podlegający recyklingowi, nie zajmuje dużo miejsca, łatwy w utrzymaniu, idealny w przypadku elewacji o silnej ekspozycji słonecznej
Zalecane zastosowania: pergole montowane na stałe i składane, osłony, żagle zacieniające, rolety zwijane wewnętrzne oraz rolety rzymskie, panele japońskie i osłony wewnętrzne, rolety ścienne i rolety oraz markizy na werandach (w tym przeszklonych), markizy tarasowe, lambrekiny zwijane i parawany, okiennice zwijane z wbudowaną roletą oraz okiennice przesuwne

Serge Ferrari Soltis 88: zapewnia optymalną ochronę przed słońcem, nie ograniczając przy tym widoczności. Soltis 88 to pozycja pośrednia pomiędzy Soltis 86 i Soltis 92. Wyróżnia się estetycznym wyglądem, dzięki której chroni wnętrze przed upałem i oślepiającym słońcem, nie ograniczając przenikającego do wewnątrz światła dziennego.
Atuty: lekki, trwały, w 100 proc. podlegający recyklingowi, odporny, cienki i łatwy w utrzymaniu
Zalecane zastosowania: rolety ścienne i markizy, lambrekiny zwijane oraz parawany, rolety wewnętrzne zwijane lub rolety rzymskie, panele japońskie i osłony wewnętrzne

Serge Ferrari Soltis 96: podobnie jak pozostałe produkty z kolekcji Serge Ferrari, Soltis 96 skutecznie eliminuje skutki wysokich temperatur przepuszczając powietrze przez mikroperforację. Zatrzymuje aż 95% promieni UVA i UVB. Osłona zamontowana na tarasie lub balkonie współtworzy przyjemną atmosferę i zapewnia użytkownikom optymalną wygodę i komfort.
Atuty: lekki, trwały i w 100 proc. podlega recyklingowi, odporny na promienie UV i niekorzystne warunki pogodowe
Zalecane zastosowania: osłony, rolety ścienne, markizy, w tym na przeszklonych werandach i tarasach, parawany

Serge Ferrari Soltis W96: zapewnia najwyższy komfort na tarasie lub balkonie. Ta niezwykle łatwa w utrzymaniu tkanina zalecana jest do ochrony tarasów i balkonów, choć równie dobrze sprawdza się w przypadku pergoli, markiz, żagli zacieniających i osłon.
Atuty: łatwy w utrzymaniu, odporny na niepogodę
Zalecane zastosowania: pergole montowane na stałe lub składane, osłony i żagle zacieniające, markizy, rolety na werandach (w tym przeszklonych) i tarasach.

O SERGE FERRARI
Grupa Serge Ferrari specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji przyjaznych dla środowiska i zaawansowanych technologicznie elastycznych materiałów kompozytowych na globalnym rynku wycenianym przez spółkę na ok. 3,1 mld euro. Wyjątkowe właściwości naszych produktów umożliwiają ich zastosowanie w trzech wymagających obszarach: architekturze, specjalistycznej produkcji na potrzeby podmiotów profesjonalnych oraz materiałów kompozytowych przeznaczonych dla masowego odbiorcy. Swoją największą przewagę konkurencyjną Grupa zawdzięcza unikalnej technologii – Précontraint® - oraz związanemu z nią know-how. Grupa posiada trzy zakłady produkcyjne: jeden we Francji i dwa w Szwajcarii i działa w 80 krajach dzięki ośmiu oddziałom (w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Hong Kongu, Brazylii, Indiach, Chinach, Turcji i Niemczech), dwóm biurom przedstawicielskim (w Hiszpanii i Dubaju) oraz sieci zrzeszającej ponad 100 dystrybutorów. Skonsolidowane obroty Serge Ferrari wyniosły pod koniec 2016 r. 158,4 mln euro, z czego 75% przypadło na towary eksportowane. Spółka Serge Ferrari notowana jest w indeksie Euronext Paris – Compartiment C (kod ISIN: FR0011950682). Grupa Sergeferrari kwalifikuje się do programu PEA-PME oraz do Wspólnego Funduszu Lokowania w Innowacje (FCPI).

www.sergeferrari.com
https://www.youtube.com/user/SergeFerrariGroup

Fasady bioklimatyczne z szerokiej perspektywy Fasady o właściwościach bioklimatycznych reagują na zmiany warunków atmosferycznych, pozwalając architektom na stosowanie dużych przeszkleń czy nawet całych szklanych elewacji bez obawy o komfort użytkowników i przegrzanie budynków. Jakie jeszcze korzyści oferują fasady bioklimatyczne?
Les Jardins d’Herentals – zespół mieszkalny w Antwerpii Les Jardins d’Herentals, czyli Ogrody Herentals, to nowy zespół mieszkalny projektu lokalnej pracowni Bellemans Architecten, w którym integralną częścią architektury są osłony przeciwsłoneczne Serge Ferrari.
Siedziba firmy Helvetia projektu Herzog & de Meuron – kalejdoskop szarości Fasady nowego skrzydła siedziby firmy Helvetia w St. Gallen autorstwa pracowni Herzog & de Meuron zwracają uwagę nieregularnością różnorodnie nachylonych powierzchni okiennych. Tę subtelną kompozycję podkreślają zewnętrzne rolety z innowacyjnej tkaniny Soltis Horizon 86 od Serge Ferrari.
Membrany we współczesnej architekturze obiektów użyteczności publicznej [PRZEGLĄD] Nowoczesne membrany są odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne, zapewniają ochronę przed nasłonecznieniem, jednocześnie zapewniając dopływ świeżego powietrza. Prezentujemy przegląd współczesnych realizacji, w których membrany decydują nie tylko o komforcie użytkowników, lecz także odpowiadają za oryginalną formę architektoniczną budynku.