Architektura MuratorTechnikaWarsztatNowoczesne pokrycia dachowe Icopal Quadro

Nowoczesne pokrycia dachowe Icopal Quadro

Podstawową cechą pokrycia dachowego powinna być funkcjonalność - ochrona domu przed trudnymi warunkami pogodowymi, łatwość montażu oraz możliwość ułożenia na dowolnym typie dachu. Dachówka Icopal Quadro spełnia wszystkie te wymogi, a ponadto cechuje się nowoczesną i uniwersalną formą.

Nowoczesne pokrycia dachowe Icopal Quadro
Fot. Icopal

Dachówka Icopal Quadro ma nowoczesny wygląd i waży tylko jedną siódmą ciężaru dachówki betonowej. Nadaje się na wszelkiego typu budynki: zarówno na nowe, jak remontowane dachy, budynki mieszkalne i handlowe. Może być stosowana w różnorodnych lokalizacjach w regionach miejskich i wiejskich. Icopal Quadro to pełen system z dużym wyborem akcesoriów wykończeniowych.

Zalety dachówki Icopal Quadro:

- ma stalowy rdzeń, co daje wysoką wytrzymałość i redukuje ciężar dachu
- jest prosta i szybka w montażu, dzięki niskiemu ciężarowi własnemu (7,2 kg/m2) i sposobowi mocowania
- zapewnia skuteczną ochronę przed deszczem, gradem, śniegiem, mrozem i słońcem oraz gwałtownymi burzami=
- wyróżnia się bardzo wysoką trwałością, a koszty utrzymania dachu są minimalne
- jest objęta 30-letnią Imienną Gwarancją Jakości Icopal SA
- może być układana na dachach o pochyleniach już od 15°.
- grubość rdzenia wynosi 0,75 mm
- ostatnia powłoka, czyli lakier proszkowy, jest nanoszony na gotowy już profil, czyli odwrotnie niż to się odbywa w przypadku innych blach. Tak kolejność oznacza, że finalna powłoka nie ulega pocienieniu na przetłoczeniu.
- unikalna grubość lakieru wynosząca 120 µm (zazwyczaj finalna powłoka ma do 50 µm).
- wpisuje się w trendy nowoczesnej architektury, ale z powodzeniem może być również układana na istniejących dachach

Dachówki Icopal Quadro dostępne są w pięciu kolorach:

Icopal quadro
Icopal Quadro

Pobierz szczegółowe informacje techniczne

Montaż dachówki Icopal Quadro:
• rozstaw łat musi być rozmierzony z dużą dokładnością (399 mm/ 398 mm, mierzony od przodu łaty do przodu kolejnej łaty)
• podwójne łacenie - oprócz łat zasadniczych, wymagane są jeszcze łaty pośrednie (174 mm od dolnej łaty)
• w kalenicy należy utworzyć szczelinę powietrzną wysokosci min. 20 mm
• Montaż dachówek Icopal Quadro przebiega w kierunku od kalenicy do okapu
• Dachówki Quadro muszą być docisnięte na zakładzie przed ich zamocowaniem
• Gwoździe lub wkręty należy zamocować prawidłowo, co do ilości i kierunku ich osadzania
• Należy używać odpowiednich narzędzi do docinania elementów Icopal Quadro
• Nigdy nie wolno używac do docinania elementów Decra narzędzi typu gumówka czy krajzega

Tagi:
Bezpieczeństwo przeciwpożarowe budynków Bezpieczeństwo pożarowe budynków jest drugim w kolejności wymaganiem stawianym budynkom, zaraz po nośności i stateczności. Nie dziwi więc, że przepisy dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego ulegają zmianom, a oczekiwania wobec elementów budowlanych są wyższe.
Edytory rozwiązań technicznych ICOPAL Opracowane przez zespół doradców technicznych edytory rozwiązań ICOPAL to narzędzie ułatwiające pracę projektanom, wykonawcom i inwestorom. Poniżej krótki przewodnik po edytorach rozwiązań dla dachów zielonych, dachów płaskich, dachów zawilgoconych przeznaczonych do remontu oraz zabezpieczeń hydroizolacyjnych dla części podziemnych budynków.
Zagrożenia izolacji części podziemnych obiektów budowlanych. System Bezpieczny Fundament ICOPAL Głównym zagrożeniem dla podziemnych części budynków jest woda gruntowa. To ona potrafi znaleźć najmniejszą szczelinę i przedostać się do wnętrza piwnic, zawilgocić ściany fundamentowe, doprowadzić do powstania grzybów i pleśni wewnątrz budynku. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że o prawidłowym zaizolowaniu budynku powinien pomyśleć projektant już na etapie założeń projektowych.
Membrany syntetyczne. Jednowarstwowe hydroizolacje PVC System pokryć dachowych Monarplan PVC jest niedrogim, elastycznym i całkowicie wodoszczelnym rozwiązaniem do pokrycia dachów płaskich lub skośnych. Uniwersalna i stosunkowo lekka membrana dachowa zapewnia architektom swobodę przy projektowaniu konstrukcji dachu.
Zielone dachy we współczesnej architekturze Zielone dachy to rozwiązanie coraz częściej spotykane we współczesnej architekturze. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury 25% powierzchni działki, na których wznoszone są obiekty opieki zdrowotnej i edukacji. należy urządzić jako powierzchnię biologicznie czynną. W przypadku niewielkich, ale intensywnie zabudowanych działek istotne staje się maksymalne wykorzystanie powierzchni obiektów. Rozwiązaniem może prosty w montażu, bezobsługowy i niewymagający koszenia system zielonych dachów dostarczanych przez Icopal.