GROHE

GROHE jako pierwszy europejski producent armatury łazienkowej wprowadził technologię BIM dla swoich 100 najlepszych produktów. Wpisując do systemu dane o produkcie, można zobaczyć, jak wpasowuje się w projekt, jakie ma wymagania techniczne oraz, ile będzie kosztował przy zmianach określonych parametrów. Firma udostępnia dane na swojej stronie w gotowym formacie za pomocą platformy Autodesk Revit.

Grohe
ProducentGROHE
Advantix Vario to odpływ liniowy firmy Viega oferowany w wersji podłogowej lub ściennej (na zdjęciu). Jego konstrukcja umożliwia płynną regulację długości poprzez przycięcie (300-1200 mm). Odpływ można zamontować w podłodze, a także w ściance na stelażu lub zwyczajnej ścianie murowanej(głębokość zabudowy tylko 25 mm). Minimalistyczny, wąski ruszt ze stali nierdzewnej dostępny jest w różnych wykończeniach, m.in. w kolorze czarny mat.
Juno to najnowsza betonowa umywalka naścienna marki Kast zaprojektowana z myślą o małych wnętrzach. Asymetryczna, zaokrąglona forma ma kompaktowe wymiary i dostępna jest w 28 kolorach, w opcji lewostronnej i prawostronnej. Do modelu idealnie pasuje nowa bateria Alto Monobloc, w wersji szczotkowanego mosiądzu.
Zehnder Archibald z kolekcji Zehnder Studio skomponowany został w formie wieszaków na ubrania. Elementy grzewcze wykonano w całości ze stali. Grzejnik dostępny jest we wszystkich kolorach z palety barw Zehnder lub w wersji chromowanej, zarówno w wariancie podłączanym do centralnego ogrzewania, jak i w wersji 100% elektrycznej.
Piątek w Łazienkach: nowy przewodnik Grzegorza Piątka „Łazienki Królewskie. Przewodnik po historii i architekturze” Grzegorza Piątka to pierwsza tego typu publikacja wydana nakładem Muzeum Łazienki Królewskie.
ADAPTO to modułowe meble łazienkowe marki Ideal Standard. Bezuchwytowe szafki o szerokości od 25 do 120 cm oraz blaty od 60 do 150 cm można ze sobą zestawiać tworząc zabudowę dostosowaną do indywidualnych potrzeb użytkownika. Meble dostępne są w czterech kolorach oraz w wykończeniu lakierowanym (biały połysk) oraz melaminowanym (ciemne drewno, jasne drewno oraz kamienna szarość).
Tempoplex to uniwersalny odpływ do brodzików firmy Viega. Rozwiązanie zapewnia skuteczne odprowadzenie wody przy stosunkowo dużym przepływie i płaskiej powierzchni. Firma oferuje komplety odpływowe Plus o wydajności aż 0,85 l/s (51 l/min), standardowe o wydajności 0,64 l/s (38,4 l/min) oraz Tempoplex o wydajności 0,55 l/s (33 l/min). Model wyposażono w podwójne uszczelnienie. Dzięki zdejmowanemu kołpakowi i wyjmowanej wkładce syfonowej odpływ jest łatwy w utrzymaniu czystości.