Szkło ornamentowe MASTER-SOFT matki Saint-Gobain GLASS łączy solidność z oryginalnym wzorem. Trójwymiarowy ornament kojarzy się z miękką tkaniną, jednocześnie zapewnia idealną intymność we wnętrzu. Głęboko rzeźbione romby układają się w wypukłe wzory. Przeznaczone m.in. do budowy ścianek działowych lub drzwi, kabin prysznicowych, jak również jako element dekoracyjny mebli. Produkt został wyróżniony Red Dot Award: Product Design 2015 Best of the Best.
Jeśli rewolucja ma imię, to w branży budowlanej i szklarskiej nazywa się ona ORAÉ®. To nazwa pierwszego na rynku szkła bazowego o zredukowanym śladzie węglowym wprowadzonego na skalę przemysłową przez firmę Saint-Gobain Glass, która tym samym konsekwentnie kontynuuje swoją politykę prośrodowiskową, zgodną z hasłem przewodnim „Making the World a Better Home”. Jakie perspektywy otwiera to innowacyjne rozwiązanie przed współczesną architekturą na drodze do zielonej transformacji? Czy zrównoważone budownictwo może iść dziś w parze z niesłabnącą estetyką i termoizolacyjnością?
to nowe szkło firmy Guardian Glass Europe powlekane potrójną warstwą srebra, które pozwala na uzyskanie ponadprzeciętnej kontroli słonecznej, oferuje przepuszczalność światła zbliżoną do 70% oraz wysoką izolację termiczną. W standardowych zestawach jednokomorowych oferuje przepuszczalność światła na poziomie 68%, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego na poziomie 32% oraz wartość Ug równą 1,0 W/m2K. Równie imponujące są parametry w zestawach dwukomorowych: przepuszczalność światła 62%, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego wynoszący 30% i wartość Ug 0,5 W/m2K.
W świetle gwałtownie postępujących zmian klimatu, do których swoją cegiełkę w ciągu ostatnich lat dołożył także sektor budowlany, odpowiedzialne projektowanie jest dziś priorytetem. Rozwiązania wpływające na lepszą eksploatację obiektów, pomagające ograniczyć emisję gazów cieplarnianych oraz zmniejszyć zapotrzebowanie na energię pochodzącą z konwencjonalnych źródeł, stały się absolutnym must have. Na pierwszy plan coraz śmielej wysuwa się innowacyjne szkło, które ze względu na doskonałe parametry nie tylko zdobi fasadę, ale i dba o komfort użytkowników bez obciążania środowiska.
to lakierowane szkło firmy Saint-Gobain Building Glass Polska. Intensywny kolor uzyskano za pomocą nałożenia na tylną powierzchnię szkła powłoki z wysokoodpornego lakieru, utwardzanego pod wpływem wysokiej temperatury. Szkło o grubości 3, 4 i 6 mm dostępne jest w formacie 2550 x 3210 mm i 2550 x 1605 mm i w 18 kolorach. Produkt uzyskał wyróżnienie Dobry Wzór przyznawane przez IWP.
firmy Guardian to powlekane szkło przeciwsłoneczne, zastosowane m.in. w giętych szybach zespolonych na elewacji nowej filharmonii w Hamburgu (proj. Herzog & de Meuron). Produkt powstał przy współpracy firmy z projektantem fasady Josefem Gartnerem oraz producentem szkła giętego SunGlass Srl. Dzięki swoim właściwościom szkło ma wysoką stabilność w procesie gięcia.
To innowacyjne szkło, które zastosowano w nowo powstałym budynku CSK w Lublinie projektu Bolesława Stelmacha. Produkt ma doskonałą optykę, zapewnia większą przepuszczalność światła i jest odporny na promienie UV. Po podłączeniu do zasilania, pokrywająca powierzchnię szkła niskoemisyjna powłoka z tlenków metali przetwarza energię elektryczną w ciepło