Architektura MuratorWydarzenia10. urodziny OKK design!

10. urodziny OKK design!

28 czerwca po pandemicznej przerwie na Mysią 3 wraca cykl spotkań OKK! design. To już 10. edycja wydarzenia. W programie m.in. dyskusje z udziałem architektów, architektów wnętrz i dziennikarzy.

10. urodziny OKK design!
Grafika promująca 10. edycję OKK! Design, proj. Kasia Ludwisiak

Tegoroczne dyskusje odbywać się będą pod wspólnym tytułem „Come Back”. Hasło nawiązuje do powrotu najważniejszych wartości w branży, jasno zdefiniowanej roli architekta, jakościowych materiałów wykończeniowych, zrównoważonego rozwoju i sztuki w tworzeniu przyjaznych miejsc do życia i szeroko rozumianego dobrostanu nas wszystkich – tłumaczą organizatorzy. Na 10. urodzinach cyklu OKK! design, które poprowadzi Ewa Trzcionka, nie zabraknie kuratorów, architektów, dziennikarzy i aktywistów. Relację z Mediolanu przedstawi Marcin Szczelina, a w panelu dyskusyjnym udział wezmą Anna Grużewska, redaktor naczelna „Czas na Wnętrze”, architektka wnętrz Agnieszka Musiał i Katarzyna Księżopolska, redaktor naczelna MAGAZIF.

Następnie o komunikacji designem opowie Ewa Bajer z VASCO. Zagadnienia dotyczące ponadczasowej architektury wnętrz objaśnią właścicielki pracowni MOOD WORKS – Dorota Kuć i Karina Snuszka. O roli sztuki w projektach wnętrz Ewa Mierzejewska (DDTVN) porozmawia z architektem Aleksandrem Jankowskim, właścicielem pracownia projektowej Jankowski i Oprychał, architektką Marią Miland, koordynatorką Art in Architecture Festival i Agnieszką Gruszczyńską-Hyc, redaktor naczelną magazynów „Dobre Wnętrze”, „M jak mieszkanie” i serwisu urządzamy.pl.

Maciej Leszczyński (VZÓR) zaprezentuje historię krzesła KA237 autorstwa Kuczmy, Michał Piernikowski podsumuje niedawno zakończony Łódź Design Festival pod hasłem: RE:GENERACJA. W programie nie zabraknie rozmowy o polskim rzemiośle grupy Kolektywni.

To oczywiście nie wszystko, bo dla gości przygotowano również ważną prezentację stand-up „Architekt kontra rzeczywistość”, którą poprowadzi Jan Sikora. Zwieńczeniem 19. edycji OKK! design będzie podsumowanie projektu WODA: W CENTRUM, a także dyskusja o roli architekta i przyszłości architektury, w której udział wezmą architekci Marta Sękulska-Wrońska, Magdalena Federowicz-Boule, Jakub Krzysztofik, Jan Chwedczuk i Jacek Tryc. Więcej informacji na www.okkdesign.pl.

Cykl spotkań OKK! Design
Gdzie:
Warszawa, ul. Mysia 3
Kiedy: 28 czerwca, godz. 12.00

10. urodziny OKK design!
Polska Izba Inżynierów Budownictwa ma już 20 lat! W 2022 roku Polska Izba Inżynierów Budownictwa obchodzi 20-lecie swojej działalności. To jeden z najmłodszych samorządów zawodowych w Polsce, ale i najliczniejszych – zrzesza blisko 120 tys. osób.
Czerwony Pałac: pokaz filmu Zyty Kusztry i Ewy P. Porębskiej Już wkrótce startuje festiwal „Film i miasto” vol. 4. W ramach przeglądu pokazany zostanie dokument „Czerwony Pałac” według scenariusza Zyty Kusztry i Ewy P. Porębskiej z 1992 roku. O osławionym darze Stalina dla Warszawy opowiadają w filmie m.in. Tadeusz Barucki, Czesław Bielecki, Magdalena Staniszkis, Przemysław Szafer i Henryk Drzewiecki.
MPP_ALL: wystawa Maćków Pracowni Projektowej W 2020 roku Maćków Pracownia Projektowa obchodziła swoje 25-lecie. W Muzeum Architektury we Wrocławiu można oglądać wystawę podsumowującą dotychczasowy dorobek biura.
Helena Kurcyusz: wymyślając miasta na nowo Helena Kurcyusz przez wiele lat była nie tylko główną urbanistką województwa szczecińskiego, ale też animatorką życia kulturalnego w regionie. Postać architektki przypomina nowa wystawa w Muzeum Historii Szczecina. Ekspozycji towarzyszą wykłady i spacer kuratorski.
Tadeusz Barucki obchodzi setne urodziny! W czerwcu setne urodziny obchodzi Tadeusz Barucki, architekt, badacz architektury i publicysta, autor wielu książek dokumentujących polską architekturę, ale również monografii przybliżających zagraniczne dokonania w tej dziedzinie. Z okazji jubileuszu Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej organizują benefis jubilata.
Aukcja Architekci Ukrainie! Już 14 czerwca rusza pierwsza aukcja charytatywna Architekci Ukrainie. Będzie można licytować prace plastyczne najlepszych warszawskich architektów.