Architektura MuratorWydarzeniaAKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH NA ARENA DESIGN

AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH NA ARENA DESIGN

Po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystawa około 200 dyplomów z sześciu wydziałów ASP. Wystawy prezentują szerokie spektrum działań projektowo – badawczych, prace studenckie wdrażane do produkcji przez fabryki, jak również eksperymentalne obiekty z dziedzin sustainable i flexible design będące zapowiedzią nowych idei, funkcji i materiałów.

fotka z /zdjecia/9PE-P_projekty_2_01.jpg

Czytaj także>>

Poznańskie spotkania z dizajnem 27-30.05.2010 POZNAŃ - FILM!
arena DESIGN to wydarzenie dedykowane współczesnemu wzornictwu i architekturze, ze szczególnym naciskiem na związki szeroko pojętego projektowania z biznesem. Ideą wydarzenia jest stworzenie platformy dialogu i współpracy dla przedsiębiorców, projektantów i architektów.
W tym roku arena DESIGN odbędzie się równolegle z premierową edycją Targów Designu moodFORM.

Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu po raz pierwszy prezentuje wystawę wszystkich dyplomów magisterskich z sześciu wydziałów:
Architektury i Wzornictwa, Grafiki, Malarstwa, Rzeźby i Działań Przestrzennych, Komunikacji Multimedialnej oraz Edukacji Artystycznej. Ekspozycji będzie towarzyszył katalog „D_09.”, dyplomów ASP z ubiegłego roku.

Otwarcie wystawy: 7 czerwca 2010, godz. 16.00

Wystawa będzie czynna od 8 do 15 czerwca 2010, w godzinach: 12.00-18.00,
wejście do hali nr 1 od ul. Głogowskiej (bez konieczności wchodzenia na tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich).

Projekt aranżacji wystawy: Piotr Tetlak.
Projekt powstał we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

AKADEMIA SZTUK PIEKNYCH NA ARENA DESIGN

27 – 30 maja
WYDZIAŁ ARCHITEKTURY I WZORNICTWA na arena DESIGN, MTP Poznań
Europejski dizajn dla biznesu.

Cztery wystawy tematyczne prezentujące prace dyplomowe i semestralne Katedr Mebla i Designu: 9 PE-P / Flexible Design / Experimental Design / Re:design
Wystawy prezentują szerokie spektrum działań projektowo – badawczych, zarówno prace studenckie wdrażane do produkcji przez fabryki Mikomax, BRW i SIRO we współpracy z firmami Schattdecor, Kronospan, Hettich i Forbo, jak również eksperymentalne obiekty z dziedzin sustainable i flexible design będące zapowiedzią nowych idei, funkcji i materiałów. Więcej informacji: www.asp.poznan.pl

29 maja, 19.00 (otwarcie) – 4 czerwca
galeria ASP+design, ul. Wolnica 9, budynek „E”, ASP w Poznaniu

W ramach POZNAŃ ŻYJE DESIGNEM:
Wystawa MEBEL 2010
prezentuje zbiór mebli i obiektów z kolekcji Katedry Mebla przedstawiając wybrane projekty pięciu Pracowni Katedry realizujące odmienne autorskie programy badawczo – dydaktyczne.

fotka z /zdjecia/9PE-P_projekty_2.jpeg
Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.
Projekt: Mars W pięćdziesiątą rocznicę lądowania na Księżycu londyńskie Design Museum zaprasza na Marsa. Pokazując rolę jaką dizajn i architektura odegrają w podróży na Czerwoną Planetę i w trakcie jej kolonizacji, londyńscy kuratorzy poszerzają nasze myślenie o projektowaniu dla Ziemi.
Projekt Empatia Dom z papieru, minikuchnia do małego mieszkania, kurtka ze śpiworem oraz miniaturowa skrzynka z akcesoriami edukacyjnymi – takie projekty można zobaczyć na wystawie dizajnu pomocowego zatytułowanej Empatia, teraz!
STEPS AHEAD. Najlepszy dizajn z Polski i Węgier Wystawa STEPS AHEAD pokazuje najciekawsze przykłady wzornictwa przemysłowego, które powstały w obu krajach po zmianie systemu politycznego i gospodarczego.
Nowa Galeria Wzornictwa Polskiego Ponad 100 lat polskiego wzornictwa na 300 m2 – już od 15 grudnia można zwiedzać nową galerię w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej przestrzeń zaaranżowało młode biuro projektowe Matosek/Niezgoda.
Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem Około 100 wystawców zapowiedziało swoją obecność na krakowskich Targach Dizajnu Zaprojektowani. Program wydarzenia, odbywającego się w dniach 24-26 listopada, obejmuje wystawy, warsztaty, targi dizajnu, a także spotkania z projektantami.