Architektura MuratorWydarzeniaArchitekt Zbigniew Maćków – wykład w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu

Architekt Zbigniew Maćków – wykład w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu

12 kwietnia 2013 roku we wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar odbędzie się wykład 4 proste historie. O czterech wybranych realizacjach opowie Zbigniew Maćków z biura Maćków Pracownia Projektowa

Spotkanie ze Zbigniewem Maćkowem organizowane jest przez Instytut Grafiki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu i Galerię Wnętrz Domar i stanowi kolejną odsłonę cyklu Projektanci o Projektowaniu. Co to znaczy mądrze projektować przestrzeń publiczną? Z czym się mierzą projektanci? Jaka jest rola uczestnika tej przestrzeni? To niektóre zagadnienia, które poruszone zostaną w trakcie spotkania.

Zbigniew Maćków – architekt, od 1995 roku prowadzi we Wrocławiu biuro Maćków Pracownia Projektowa. Architekt jest jednym z pomysłodawców budowy modelowego osiedla Nowe Żerniki – WuWA 2. Maćków Pracownia Projektowa zrealizowała między innymi gmach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, rozbudowę i modernizację domu handlowego Renoma we Wrocławiu, oraz Zintergowany Węzeł Przedsiadkowy we Wrocławiu. Ta ostatnia praca jest jednym z projektów nominowanych do Mies van der Rohe Award 2013; realizacja ta otrzymała również główną nagrodę w kategorii Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2000-2012 w organizowanym przez miesięcznik „Architektura-murator” konkursie ŻYCIE W ARCHITEKTURZE.

4 proste historie - Maćków Pracownia Projektowa
Galeria Wnętrz Domar we Wrocławiu, hol główny
12 kwietnia 2013, godzina 18.00
wstęp wolny


Zbigniew Maćków o projektowaniu. Wykład w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu. 12.04.2013
Architekt Zbigniew Maćków o projektowaniu. Wykład w Galerii Wnętrz Domar we Wrocławiu. 12.04.2013