Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura brandingu/Branding architektury

Architektura brandingu/Branding architektury

Wykład pt. architektura brandingu/branding architektury poświęcony zostanie przenikaniu się marketingu i architektury.

fotka z /zdjecia/branding_igor(2)_01.jpg

17.05.2010 / 18.00 / klubokawiarnia Owoce i Warzywa / Traugutta 9 / Łódź

Pierwszy wykład Igora Gałązkiewicza poświęcony zostanie korelacji architektury i brandingu.

Współczesna architektura wykazuje coraz silniejszy związek z marketingiem, co zmienia w sposób zasadniczy obraz tych dwóch dziedzin. Komunikat, który niesie za sobą architektura spełnia także inną, komercyjną funkcję.

W trakcie wykładu poruszony zostanie wątek architektury jako składowej procesu budowania marki i kreowania wizerunku produktu, począwszy od miast (Barcelona, Bilbao, Berlin) na dobrach konsumpcyjnych skończywszy (Chanel, LVMH, Alessi, BMW). Podczas spotkania także o nowej roli architekta (Hadid, Chipperfield, Koolhaas, Berkel), którego nazwisko przybiera charakter marki. Omówione zostaną możliwości kreowania produktu poprzez architekturę, jak również strategie firm współpracujących ze znanymi architektami. Poruszony temat ma na celu zwrócenie uwagi na zmiany zachodzących w świecie projektowym, które wyznaczą nowy kierunek na nadchodzące lata.

Serdecznie zapraszamy!

fotka z /zdjecia/branding_igor(2)_art.jpg
Mistrzowie Architektury: Eike Becker. Wykład w Katowicach Kolejne spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. O szczegółach realizacji swoich projektów opowie założyciel innowacyjnej, berlińskiej pracowni Eike Becker_Architekten.
Wykład Specjalny – ARCHITECTURE DESIGN IN HOLLAND w ramach warsztatów Mini Ossy ‘Designing in the Dark’ Jakie jest myślenie Holendrów o architekturze dla osób niepełnosprawnych? Czy 'Universal design' to coś naturalnego w ich procesie projektowym?
Architektura brandingu/branding architektury cz. II Zapraszamy na drugą odsłonę wykładów poświęconych korelacji architektury i brandingu. Tym razem o roli architektury oraz identyfikacji wizualnej w procesie budowania marki instytucji kulturalnych
Citterio Night Uznany włoski architekt i projektant, Antonio Citterio, poprowadził wykład dla grupy studentów, wieczorem zaś spotkał się z polskimi architektami, aby podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem związanym z dizajnem