Architektura MuratorWydarzenia"Architektura-murator" nr 7/2014 nagrodzona w konkursie Grand Front

"Architektura-murator" nr 7/2014 nagrodzona w konkursie Grand Front

18 maja 2015 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie nagrodzono najlepsze polskie okładki prasowe. W kategorii Czasopisma branżowe "Architektura-murator" otrzymała II nagrodę za okładkę numeru 7/2014, zaprojektowaną przez Jerzego Porębskiego z wykorzystaniem zdjęcia Jakuba Certowicza.

Architektura-murator nr 7/2014
Fot. Rościsław Szwedow

Grand Front to konkurs organizowany przez Izbę Wydawców Prasy, w którym nagradzane są najlepsze polskie okładki prasowe. Nagrody przyznawane są przez jury, w którego skład wchodzą dyrektorzy artystyczni, wykładowcy uczelni plastycznych, fotograficy oraz wydawcy. W tegorocznej, trzynastej już edycji, główną nagrodę na Prasową Okładkę Roku Grand Front 2014 zdobyło pismo "National Geographic Polska" za numer 5/2014.

O miano najlepszej okładki 2014 roku rywalizowały 374 prace w 8 kategoriach dla prasy drukowanej, które zgłosiły zarówno redakcje pism lokalnych, jak i ogólnokrajowych. Orpócz nagrody głównej, w konkusie przyznano nagrody i wyróżnienia w kategoriach: Dzienniki, Czasopisma lokalne, Czasopisma opinii, Magazyny wielotematyczne, Popularne czasopisma poradnicze dla kobiet, Czasopisma hobbystyczne i Magazyny offowe. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło w kategorii czasopism hobbystycznych (110) oraz branżowych (59).

II nagrodę w tej ostatniej kategorii otrzymała "Architektura-murator" za okładkę numeru 7/2014, przedstawiającą detal Sali Koncertowej Filharmonii Szczecińskiej. Projekt okładki przygotował Jerzy Porębski, z wykorzystaniem zdjęcia Jakuba Certowicza. To nie pierwszy raz, gdy doceniono okładki "Architektury-murator". W poprzednich edycjach Grand Front, projekty czasopisma były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane.

 

Tagi:
„Architektura-murator” z nagrodami za okładki! Izba Wydawców Prasy po raz kolejny doceniła nasze okładki. W tegorocznej edycji konkursu GrandFront otrzymaliśmy aż trzy nagrody!
Nagrody dla „Architektury-murator” – GrandFront 2016 W tegorocznej edycji konkursu konkurs Izby Wydawców Prasy „Architektura-murator” otrzymała dwie nagrody: ArtFront za okładkę numeru 8/2016 oraz nagrodę specjalną za serię okładkową przedstawiającą najistotniejsze problemy współczesnej architektury. Jury doceniło unikalny i konsekwentnie zrealizowany pomysł połączenia walorów okładek papierowych z możliwościami, jakie daje internet.
"Architektura-murator" nr 5/2015 z nagrodą w konkursie Grand Front! Rozstrzygnięto XIV edycję konkursu Grand Front na najlepszą okładkę prasową ubiegłego roku. Pierwszą nagrodę w kategorii "Nauka i technologia" przyznano numerowi 5/2015 "Architektury-murator". Wyróżnienie otrzymało również internetowe wydanie naszego czasopisma.
Nagrody GrandFront dla „Architektury-murator”! W tegorocznej, dziesiątej edycji Konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront „Architektura-murator” otrzymała Nagrodę Specjalną za linię okładkową, III miejsce w kategorii Czasopisma Branżowe za okładkę numeru 1/2011, oraz wyróżnienie w kategorii Czasopisma Branżowe za okładkę numeru 3/2011