Architektura MuratorWydarzenia"Architektura murator" w albumie "Okładki 25-lecia"

"Architektura murator" w albumie "Okładki 25-lecia"

Aż trzy okładki "Architektury-murator" znalazły się w albumie ukazującym historię ostatniego 25-lecia poprzez okładki prasowe.

Dobra okładka prasowa przyciąga wzrok, skłania do kupna gazety, a także odzwierciedla istotne wydarzenia, których jesteśmy świadkami. Album "Okładki 25-lecia" zawiera subiektywny wybór okładek, ukazujących historię Polski po 4 czerwca 1989. Uwzględniono te, które mają istotny przekaz, są odzwierciedleniem ważnych zdarzeń oraz pokazują nowe oblicze społeczeństwa i jego idoli.

Wybieraliśmy "Okładki 25-lecia", szukaliśmy takich, które niosły istotny przekaz (...). Szukaliśmy okładek, które pozostały w zbiorowej pamięci. - czytamy we wstępie do albumu.

Wśród 120 okładek, które składają się na publikację, znalazły się aż trzy okładki "Architektury-murator": numeru 1/2011 przedstawiającą autorów Muzeum Lotnictwa w Krakowie (rys. Agata Dudek), numeru 6/2013 z fotografią Muzeum Historii Żydów Polskich (projekt: Jerzy Porębski z wykorzystaniem zdjęcia Jakuba Certowicza) oraz numeru 4/2012, przedstawiającą Stadion Narodowy w Warszawie (projekt: Jerzy Porębski z wykorzystaniem zdjęcia Marcina Czechowicza). Wydawcą albumu jest Fundacja Grand Press.

Tagi:
Na pierwszy rzut oka Wystawa okładek polskich magazynów w galerii martini|50 w Niemczech. Każdy tytuł zawiera krótki opis, informacje o cenie, nakładzie i stronie internetowej. Wśród czasopism znalazła się "Architektura-murator"!!