Architektura MuratorWydarzeniaArchitektura na sprzedaż

Architektura na sprzedaż

Czy marzyliście o posiadaniu arcydzieła jak Fallingwater? Zacznij się pakować. Możesz zamieszkać w domu zaprojektowanym przez gwiazdę architektury!

Frank Lloyd Wright zbudował setki domów prywatnych. Wystarczy spojrzeć na niektóre z ostatnich transakcji. Do 230 000 dolarów, możesz mieć "Usonian" w Wausua, Wisconsin. 725 000 dolarów została ustalona cena za dom Carl E. Schultz w St. Joseph, Michigan. Możesz wydać więcej? Klasyczna rezydencja Prairie, Isabel Roberts w River Forest, Illinois została niedawno wyceniona na 1 250 000 dolarów.

Nic bez Wrighta w twoim mieście? Rozważ wynajem architekta do zaprojektowania niestandardowego, domu w duchu mistrza. Studio projektowe Taliesin Architects (TA) w Arizonie i Wisconsin jest bez wątpienia żywym laboratorium kreacji. Kontynując architektoniczne praktyki Franka Lloyda Wrighta stworzono zbiór gotowych planów budowy inspirowanych oryginalnymi ikonami, włączając w to reprodukcje najpopularniejszych szczegółów mebli, szkła, tkanin, oświetlenia i tapet.

Jego najwcześniejszy, rozpoznawalny „Usonian” dom (La miniatura) z 1923 roku zdobył międzynarodowe uznanie, stając się jednym z najważniejszych światowych dzieł architektury mieszkalnej. Teraz, po wielu latach kompleks oferuje jedno z najbardziej romantycznych i twórczych do życia przestrzeni za jedyne 7 733 000 dolarów. Na prawie jednym akrze ogrodów w zabytkowej części Pasadeny, rezydencja mieści 4 sypialnie, 4 łazienki, 2 kuchnie, pokój dzienny, jadalnię i garaże. Millard House jest wymieniony w krajowym rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym.

Wolałbym raczej zbudować mały dom niż Plac Św. Piotra w Rzymie - Frank Lloyd Wright

Czytaj także: Architektura LEGO

Mówi Nowoczesność: wywiad z Frankiem Lloydem Wrightem [FILM] Prezentujemy drugi film z serii Mówi Nowoczesność, w której do głosu dochodzą największe postaci architektury XX wieku. Wielowątkowy i rozbudowany wywiad Mike’a Wallace’a z Frankiem Lloydem Wrightem wciąga widza tak po stronie energicznego prowadzącego, jak i ironicznego i pewnego siebie architekta. Pisze Adam Przywara, dyrektor artystyczny BETON Film Festival.