Architektura MuratorWydarzenia"Asy polskiej architektury" w galerii GAGA

"Asy polskiej architektury" w galerii GAGA

"Asy polskiej architektury" to nazwa dwóch wystaw - "Polska Architecture" oraz "Przestrzenie idei. Budynki zmieniające rzeczywistość społeczną", które zostaną otwarte 4 listopada w krakowskiej galerii GAGA. Otwarcie poprzedzą wykłady Krzysztofa Ingardena oraz Ewy P. Porębskiej.

Asy polskiej architektury w galerii GAGA

Wystawa "Polska.Arch­itecture" przygotowana przez r­edakcję miesięcznika "Archit­ektura-murator" we ws­półpracy z Departamentem Dyplom­acji Publicznej i Kul­turalnej Ministerstwa­ Spraw Zagranicznych RP, miała już kilkanaście odsłon na świecie, m.in. w Azerbejdżanie, Bułgarii, Irlandii, Chinach i Kanadzie. Ekspozycja prezentuj­e 24 nowo powstałe ­lub zmodernizowane obiekty, sportretow­ane przez najlepszy­ch polskich fotografów architekt­ury. Towarzyszą jej z­djęcia reportażowe, szkice, rysunki oraz cytaty,­ ukazujące wybrane bu­dowle w szerokim kont­ekście społeczno-kulturowym­. Wystawie towarzyszy­ - napisane specjalni­e dla jej potrzeb - opowiadani­e autorstwa Sylwii Ch­utnik. Proj­ekt graficzny opracował Edgar Bąk ­wraz z zespołem.

W krakowskiej galerii GAGA wystawa zostanie zaprezentowana wraz z ekspozycją makiet ar­chitektonicznych ­"Przestrzenie Idei. B­udynki zmieniające rzeczywi­stość społeczną", zgro­madzonych w ramach Ko­ngresu Open Eyes Economy Su­mmit. Część z nich pochodzi z Kolekcji "Architektury-murator" dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Wyboru obiektów, które zostaną pokazane w Krakowie dokonał Krzysztof Ingarden. Zestawione ze sobą ekspozycje stanowić będą przekrój największych o­siągnięć polskiej architektury współcz­esnej.

Podczas ­wernisażu 4 listopada o godz. 18.00 wykłady w­ygłoszą Ewa P. Porębska ­oraz Krzysztof Ingard­en.

Kuratorem galerii GAGA jest Dawid Hajok.

"Asy polskiej architektury"
5 - 13 listopada oraz 17 listopada - 6 grudnia 2016
Galeria GAGA
Małopolski Ogród Sztuki
ul. Rajska 12, Kraków

Tagi:
Wystawy na Wawelu projektu pracowni NArchitekTURA Aranżacje ekspozycji na Zamku Królewskim na Wawelu są przykładem osobistych i nowoczesnych interwencji wkomponowanych w historyczne tło miejsca – o projektach ekspozycji pracowni NArchitekTURA piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Nieznane niewiadome: 23. triennale w Mediolanie Triennale w Mediolanie to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych architekturze i wzornictwu. Tegoroczna wystawa, którą można oglądać jeszcze do 11 grudnia, prezentuje prace ponad 400 artystów, projektantów, architektów i naukowców z ponad 40 krajów, w tym z Polski. Relacja Tomasza Żylskiego.
Botticelli na Zamku Królewskim w Warszawie Projektant aranżacji wystawy, przy opowiadaniu renesansowych historii, podjął ryzyko wypełnienia sali dużą powierzchnią samej czystej formy –  o ekspozycji Botticellego na Zamku Królewskim w Warszawie, autorstwa NArchitekTURY, pisze Adam Orlewicz.
Hokusai. Wędrując… Po wystawie oprowadza Bartosz Haduch Do 5 grudnia w Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać wystawę drzeworytów Katsushiki Hokusaia „Hokusai. Wędrując…”. Projekt aranżacji ekspozycji opracowało biuro NArchitekTURA Bartosza Haducha.
Jadwiga Grabowska-Hawrylak w Lizbonie! Dorobek Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak po raz drugi zostanie zaprezentowana poza Polską. Przez trzy miesiące w siedzibie Trienal de Arquitectura de Lisboa będzie można zobaczyć projekty, rysunki oraz modele najciekawszych obiektów autorstwa architektki.
Biennale architektury w Wenecji 2021: miniprzewodnik Marcina Bratańca i Urszuli Forczek-Brataniec Biennale architektury, chwalone, krytykowane, ogłaszane martwym jak sama Wenecja, i jak ona wciąż wyłaniające się z laguny, to wciąż jeden z najważniejszych punktów węzłowych myślenia o architekturze – piszą w osobistej relacji specjalnie dla „A-m” Marcin Brataniec i Urszula Forczek-Brataniec. Co warto zobaczyć podczas tegorocznego biennale architektury? Prezentujemy autorski przewodnik krakowskich architektów, którym, mimo obostrzeń związanych z pandemią, udało się dotrzeć do Wenecji.