BudCud na urlopie – Zrób To (wszystko) Sam

i

Autor: Archiwum Architektury

BudCud na urlopie – Zrób To (wszystko) Sam

2016-06-30 13:41

Już 1 lipca rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu BASK. Z tej okazji biuro BudCud uruchamia we Wrocławiu plenerową pracownię. Wspólnie z architektami zaprojektuj mieszkanie dla rodziny Basków z San Sebastian, siostrzanej Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

Festiwal BASK powstał jako platforma dialogu między Wrocławiem a San Sebastian, siostrzanymi Europejskimi Stolicami Kultury 2016. To przestrzeń poszukiwań punktów wspólnych między polską i baskijską kulturą, w które angażują się artyści, aktywiści i animatorzy kultury z obu krajów. Przez 3 dni każdego lata, jedna z zapomnianych przestrzeni Wrocławia staje się centrum dialogu i odkrywania kultury baskijskiej. W tym roku będzie to willa Pushela przy ul. Parkowej. Od 1 do 3 lipca swoją plenerową pracownię uruchomi tam krakowskie biuro BudCud Mateusza Adamczyka i Agaty Woźniczki. Dla BASKa przygotowaliśmy żywą i rozgrywającą się na oczach widzów (i z ich pomocą) wystawę „BudCud na urlopie – Zrób To (wszystko) Sam”, bawiąc się dwoma głównymi pojęciami, wobec których organizowany jest czas człowieka: pracą i odpoczynkiem – tłumaczy Agata Woźniczka.

Zadaniem uczestników będzie m.in. zaprojektowanie mieszkania dla wymyślonej pięcioosobowej rodziny Basków, która przeprowadza się do Wrocławia. Hiszpanie mają urządzić się w willi Pushela, proszą więc pracownię BudCud o nowy projekt dla tej przestrzeni, niestety architekci zaplanowali w tym czasie urlop, więc wyręczyć będą musieli ich uczestnicy warsztatów. BudCud przygotowało jednak filmowe bryki do rysunku architektonicznego i projektowania. Te gotowe instrukcje uzupełnione będą opracowanymi przez architektów moodboardami – inspirującymi tablicami skojarzeniowym, które nie pozwolą utknąć przy najbardziej oczywistym rozwiązaniu. Pracownia będzie czynna od piątku do niedzieli – 1 lipca w godzinach 17.00-23.00; 2-3 lipca w godzinach 12.00-23.00. Aby zapisać się na warsztaty, wystarczy wysłać e-mail na adres: [email protected], w tytule wiadomości podając nazwę warsztatów: BudCud na urlopie, a w treści swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu.