Architektura MuratorWydarzeniaChris Beardshaw w Warszawie. Warsztaty z architektury krajobrazu w ramach wystawy "Zieleń to Życie"

Chris Beardshaw w Warszawie. Warsztaty z architektury krajobrazu w ramach wystawy "Zieleń to Życie"

W ramach tegorocznej wystawy "Zieleń to życie" odbędzie się 28-30 sierpnia seminarium oraz warsztaty ze słynnym brytyjskim ogrodnikiem i architektem krajobrazu Chrisem Beardshawem.

Agencja Promocji Zieleni oraz Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu zapraszają na seminarium i mistrzowskie warsztaty ze znanym brytyjskim ogrodnikiem i architektem krajobrazu Chrisem Beardshawem. Tematem warsztatów będzie zrównoważone projektowanie ogrodów, a zaplanowane na Dzień Architekta Krajobrazu seminarium, będzie okazją do zapoznania się z szeregiem inspiracji i doświadczeń. Do udziału zaproszeni są architekci krajobrazu, wykonawcy, ogrodnicy, studenci i wszyscy pasjonaci ogrodów poszukujący inspiracji i praktycznych rozwiązań. Spotkania odbędą się w ramach tegorocznej wystawy "Zieleń to życie" w dniach 28-30 sierpnia w Warszawie.

Chris Beardshaw od lat zajmuje się popularyzacją wiedzy o roślinach. Jest prezenterem BBC i popularyzatorem idei tworzenia ogrodów, zdobywcą blisko 30 medali na prestiżowych wystawach ogrodniczych (w tym 9 złotych z Chelsea Flower Show). Wykłada w college’u ogrodniczym Pershore oraz gościnnie na kilku innych uczelniach w Wielkiej Brytanii. Prezentował swoje doświadczenia również poza Europą - w Nowej Zelandii, RPA i Kanadzie.

Chris Beardshaw zajmuje się projektowaniem różnej wielkości terenów zielonych w Wielkiej Brytanii, od małych prywatnych ogrodów po przestrzenie publiczne. Silnie rozwija również praktykę zagraniczną, projektując między innymi zieleń w kompleksach mieszkaniowych w perskim Królestwie Bahrajnu, kreując ogrody pokazowe na wystawach w Japonii, Nowej Zelandii, Singapurze i Rosji. Zagraniczna i krajowa działalność przyniosła mu w ostatnich latach 28 medali, w tym 9 złotych i 4 srebrne na Chelsea Flower Show, złote medale w konkursach ogrodniczych w Nowej Zelandii i Japonii. Beardshaw jest autorem i współautorem książek oraz wielu artykułów w brytyjskich czasopismach ogrodniczych (m.in. The English Garden).

Wczesna rejestracja na seminarium i warsztaty tylko do końca czerwca. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronach: www.zielentozycie.pl oraz http://zielentozycie.pl/index.php/pl/konferencje/dzien-architekta.html

WARSZTATY MISTRZOWSKIE
29 sierpnia 2014 r. (piątek), godz. 10.00 -13.30 i 14.30 – 18.00
SEMINARIUM
30 sierpnia 2014 r. (sobota), godz. 10.00 - 14.30

Wystawa "Zieleń do życie"
Centrum EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa

Dni otwarcia wystawy:
28 sierpnia 2014 (czwartek), godz. 9.00-18.00
29 sierpnia 2014 (piątek), godz. 9.00-18.00
30 sierpnia 2014 (sobota), godz. 9.00-17.00

Wystawa ogrodnicza "Zieleń to Życie" i seminarium z brytyjskim architektem krajobrazu Chrisem Beardshawem W czwartek, 28 sierpnia 2014 r., rozpocznie się kolejna, 22. już edycja międzynarodowej wystawy ogrodniczej Zieleń to Życie. Udział zapowiedziało 250 wystawców z 11 krajów. W programie również warsztaty i seminarium z brytyjskim ogrodnikiem i architektem krajobrazu Chrisem Beardshawem