Architektura MuratorWydarzeniaClaudio Nardi w Krakowie. Wykład i wystawa

Claudio Nardi w Krakowie. Wykład i wystawa

SARP Oddział Kraków zaprasza na wykład włoskiego architekta Claudio Nardiego zatytułowany Multiplicity Of Beauty. Ri-Architettura, la Città mutevole, połączony z wernisażem autorskiej wystawy.

Claudio Nardi w Krakowie. Wykład i wystawa
Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, autorzy: konsorcjum Claudio Nardi i Leonardo Maria Proli, 2007-2010 (prezentacja "A-m" 8/2011), fot. Claudio Nardi Architects/serwis prasowy

Florencka pracownia Claudio Nardi Architects ma filie w Krakowie i Istambule. Claudio Nardi jest także wykładowcą na wydziale architektury uniwersytetu we Florencji. Jego najważniejsze projekty i realizacje to: siedziba kapitanatu w Carrarze (2007), Vertex Tower w Ammanie (2007), budynek wydawnictwa Mandragora we Florencji (2013), butiki dla znanych marek modowych, a także krakowskie Centrum Obsługi Inwestora (pierwsze miejsce w konkursie w 2008 roku) oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK (2010).

23 kwietnia
Galeria Architektury SARP, Kraków

Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
Architektura Zagrzebia w latach 1850-1918 – wykład Pracownia Obszaru Postjugosłowiańskiego na Uniwersytecie Warszawskim zaprasza na wykład profesora Dragana Damjanovicia, wybitnego znawcy architektury okresu habsburskiego.
O Architekturze: Bolesław Stelmach W najbliższy czwartek Bolesław Stelmach na Politechnice Warszawskiej. Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na wykład z serii O Architekturze.
Odile Decq w Warszawie. Wykład Francuska architektka, ututytułowana projektantka muzeów, już w marcu w Warszawie. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z serii Od wizji do projektu.
"Dlaczego innowacyjność jest ważna?" - pełen wykład Caroline Bos [FILM] Holenderska architektka z UNStudio porusza temat innowacyjności jako kluczowego narzędzia w procesie projektowym poprzez pryzmat ukończonych realizacji pracowni. Wykład został wygłoszony 16 listopada podczas gali konkursu "Innowacje w Architekturze".
Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.