Architektura MuratorWydarzeniaDizajn, architektura i tożsamość. Łódź Design Festival

Dizajn, architektura i tożsamość. Łódź Design Festival

Temat dziesiątej edycji Łódź Design Festival brzmi Tożsamość. Zastanowimy się, jak poprzez dizajn manifestuje się tożsamość twórców i odbiorców. Poszukamy też odpowiedzi na pytanie, co kształtuje tożsamość miejsc, w których żyjemy – zapowiadają organizatorzy.

Łódź Design Festival
Blokoshka – Architektoniczna matrioszka z czterech bloków. Projekt: Zupagrafika, nagroda Must Have 2016; Fot. serwis prasowy

Architektoniczne punkty programu to m.in. przygotowana we współpracy z „A-m” ekspozycja Architektura humanitarna, spacer szlakiem łódzkiego modernizmu – Nie olewamy miasta (23.10, godz. 12.00), spotkanie z Lidią Pańków Bloki w słońcu. Mała historia Ursynowa Północnego (23.10, godz. 14:00-15:30) oraz prezentacje polskich biur pod hasłem 10 lat architektury w Polsce (22.10, godz. 14.30-16.30). O przyszłości i technologii będą mówić dwie festiwalowe wystawy: Everyda(y)ta oraz Random Darknet Shopper. Jak co roku zobaczyć będzie można też najlepsze polskie przedmioty wdrożone do produkcji (must have) oraz innowacyjne projekty młodych twórców (make me!).

13-23 PAŹDZIERNIKA
Łódź Art Center
www.lodzdesign.com

Spotkanie z Lacaton & Vassal i premiera magazynu „Architecture Snob”. Wydarzenia specjalne Łódź Design Festival 2021 Już 20 lipca w ramach specjalnego wydarzenia Łódź Design Festival odbędzie się premiera nowego magazynu o architekturze „Architecture Snob”. W programie inspirujące dyskusje i spotkania, w których udział potwierdzili m.in. Anne Lacaton i Jean-Philippe Vassal, Ivan Blasi,  Marlena Wolnik, Szymon Wojciechowski oraz Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Konkurs make me! 2021: potrzeba zmiany Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów make me! Laureatów poznamy podczas Łódź Design Festival w maju tego roku.
Niepowtarzalni – najlepsi polscy artyści i rzemieślnicy według „Dobrego Wnętrza” Magazyn „Dobre Wnętrze” zaprasza na wystawę Niepowtarzalni, prezentującą sylwetki i prace szesnastu polskich artystów i rzemieślników. Ekspozycję będziecie można oglądać od 17 maja w ramach Łódź Design Festival 2019.
Projektowanie z empatią – uzdrawiająca moc architektury Spośród wielu wystaw i wydarzeń prezentowanych na Łódź Design Festival 2019 na szczególną uwagę zasługuje ekspozycja Projektowanie z empatią, o wpływie architektury na samopoczucie pacjentów i jej odpowiedzialności za proces rekonwalescencji.
Refleksje technologiczne – podsumowanie Łódź Design Festival 2018 Temat ubiegłorocznej edycji Łódź Design Festival, Refleksje, miał prowokować do zastanowienia się nad tym, jak zaawansowane rozwiązania mogą wpłynąć na naszą tożsamość i jakie mają oddziaływanie na współczesny dizajn.
Festiwale designu: między społeczną odpowiedzialnością a biznesem Celem festiwali designu jest nie tylko prezentacja światowych trendów, ale też podnoszenie świadomości estetycznej społeczeństwa i promowanie młodych, kreatywnych twórców. Taka rolę pełni również nasz rodzimy Łódź Design Festival, spełniając oczekiwania zarówno branży projektowej, jak i środowiska biznesu oraz odwiedzających.