Architektura MuratorWydarzeniaDruk 3D czyni różnicę. Wystawa

Druk 3D czyni różnicę. Wystawa

Wystawa Making a Difference / A Difference in Making pokazuje pionierskie przedmioty powstałe dzięki drukowi 3D – dzieła sztuki, wzornictwo przemysłowe i konstrukcje inżynieryjne.

Druk 3d
Escapism show 2 – kolekcja drukowanych cyfrowo ubrań według projektu Iris van Herpen (we współpracy z architektem danielem widrigiem i firmą materialise), 2011; fot. © Michel Zoeter/serwis prasowy

Spoglądamy na tę technologię zarówno z niewinną fascynacją, jak i głęboką uwagą. Staramy się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób może ona pomóc jednostkom, umożliwić społeczną zmianę i pozytywnie oddziaływać na środowisko. Innymi słowy, jak druk 3D czyni różnicę – piszą organizatorzy. Kuratorką ekspozycji jest architektka i specjalistka w dziedzinie cyfrowej fabrykacji Marta Malé-Alemany, natomiast producentem belgijska firma Materialise zajmująca się drukiem 3D.

27 września – 30 października

Red Dot Design Museum Essen

www.red-dot-design-museum.de

www.materialise.com/about-materialise

Tagi:
Prototypowy dom TECLA Dzięki zastosowaniu lokalnego materiału budynek jest projektem o prawie zerowym śladzie węglowym, a technologia druku 3D dodatkowo pozwala ograniczyć ilość odpadów – o prototypowym domu TECLA projektu biura Mario Cucinella Architects pisze Wiktor Kowalski.
Pierwszy drukowany most [WIDEO] Pierwszy na świecie drukowany 3D z pomocą robotów most powstał w Holandii i właśnie zdobył nagrodę publiczności podczas Dutch Design Week.
Fabryka druku 3D w Bielanach Wrocławskich - największy obiekt tego typu w Europie Nowy obiekt, łączący funkcję biurowca i budynku produkcyjnego, to obecnie największą fabryką druku 3D w Europie. Za jego projekt odpowiada pracownia Horn Architekci.
Wydrukuj sobie miasto! Innowacja po holendersku Projekt Wydrukuj sobie miasto! to pomysł młodego rotterdamskiego studia badawczo-projektowego ΤHE NEW RAW - Foteini Setaki, Panos Sakkas. Architekci proszą mieszkańców o zbiórkę plastikowych odpadów, które następnie przetwarzają z pomocą druku 3D w miejskie meble.
Inspiracje biologiczne w architekturze. Materiały z drukarki 3D reagujące na zmiany klimatu Naukowcy z Institute for Computational Design z uniwersytetu w Stuttgarcie opracowali system inspirowanych naturą, higroskopijnych materiałów reagujących na pogodę. Produkowane z wykorzystaniem druku 3D tworzywo odpowiada na zmiany klimatyczne poprzez zaprogramowaną zmianę kształtu.