Architektura MuratorWydarzeniaElement Urban Talks 2019. Architekci wobec wyzwań świata

Element Urban Talks 2019. Architekci wobec wyzwań świata

Dwa dni wykładów i spotkań z projektantami z całego świata, warsztaty i spacery architektoniczne. W tym roku wśród prelegentów m.in. Phineas Harper, Laura Traldi, Konrad Grabowiecki, Marcin Szczelina, Wojciech Kotecki i Jan Belina-Brzozowski z BBGK oraz Maciek Rydz z JEMS Architekci.

Element Urban Talks 2019. Architekci wobec wyzwań świata

Element Urban Talks to konferencja łącząca architektów, projektantów wnętrz, architektów krajobrazu, samorządowców i aktywistów miejskich, która w tym roku odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Uczestnicy i goście będą dyskutować o przekuwaniu architektonicznych wizji na rzeczywiste działania, które realnie tu i teraz mogą pomóc w rozwiązywaniu globalnych i lokalnych problemów.

Dynamiczne zmiany na świecie sprawiają, że miasta znajdują się obecnie w ciągłej transformacji, a podejmowane przez architektów decyzje wpływają nie tylko na dzisiejszą rzeczywistość, ale też, jak chyba nigdy dotąd, na naszą przyszłość. To dlatego hasłem przewodnim tegorocznej edycji Element Urban Talks jest Odpowiedzialność. Poczucie odpowiedzialności związane z myśleniem o środowisku, ludziach i ich otoczeniu powinno towarzyszyć architektom na każdym etapie projektowania. Zaproszeni na konferencję goście to starannie wybrani liderzy opinii, dla których odpowiedzialność jest najważniejszym priorytetem.

Element Urban Talks 2019: od wizji po praktyczne rozwiązania

Główną osią programu są wykłady odbywające się na dwóch scenach. Na scenie głównej architekci podzielą się śmiałymi ideami i wizjonerskimi projektami. Na scenie eksperckiej omówione zostaną konkretne projekty i rozwiązania. Program prelekcji uzupełniony zostanie spacerami architektonicznymi po miejscach niedostępnych na co dzień oraz warsztatami rozwijającymi kompetencje biznesowe, społeczne i warsztatowe.

Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Egbert Fransen, dyrektor konferencji We Make The City, Mateusz Halawa, badacz, Szymon Hańczar, projektant wnętrz, Phineas Harper, kurator Oslo Architecture Triennale 2019, Laura Traldi, dziennikarka, bloggerka designatlarge.it, Konrad Grabowiecki, Wojciech Koteck i Jan Belina-Brzozowski z pracowni BBGK Architekci, Maciek Rydz z biura JEMS Architekci, Marcin Szczelina, twórca platformy Architecture Snob oraz Zuzanna Skalska, dyrektor programowa Element Urban Talks.  Więcej informacji na stronie: elementtalks.com/urban2019.

Element Urban Talks 2019
Kiedy: 29.11 – 01.12.2019
Gdzie: Nowohuckie Centrum Kultury,
Kraków, al. Jana Pawła II 232