Architektura MuratorWydarzeniaEsencja miejsca. Wystawa

Esencja miejsca. Wystawa

Wystawa Makom. Dani Karavan. Esencja miejsca jest pierwszą w Polsce prezentacją prac światowej sławy izraelskiego artysty, uznawanego za prekursora i jednego z najwybitniejszych twórców sztuki site specific – dzieł powstających w ścisłym powiązaniu z kontekstem danego miejsca.

Axe Majeur – kładka dla pieszych
Axe Majeur – kładka dla pieszych, Cergy- Pontoise, Francja, 1980-2009. Axe Majeur to trzykilometrowa oś ciągnąca się od najwyższego punktu miasta do rzeki Oise, wyznaczona dwunastoma założeniami przestrzennymi Daniego Karavana. Fot. serwis prasowy

Karavan realizuje je na całym świecie, jest autorem między innymi tak znanych założeń przestrzennych i krajobrazowych, jak pomnik Brygady Negev w Beer Szewie (1963-1968), Pasaże – pomnik Waltera Benjamina w Portbou (1990-1994) czy Droga Praw Człowieka w Norymberdze (1989-1993). Urodził się w 1930 roku, jego rodzice pochodzili z Galicji, skąd w latach 20. wyemigrowali do Palestyny. Specjalnie na krakowską ekspozycję powstała instalacja w hołdzie dla Tadeusza Kantora, z którym Daniego Karavana łączyła przyjaźń.

Do 20 września
Międzynarodowe Centrum Kultury, Kraków
www.mck.krakow.pl

Tagi:
Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna: wystawa Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę „Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna”. Koncepcję plastyczną ekspozycji, ukazującej autorskie podejście architekta do modułu, brył i ich wzajemnych relacji, opracowali kuratorzy Łukasz Wojciechowski i Aleksandra Czupkiewicz.
Krakowska odsłona wystawy Architektura muzyką przestrzeni Miesięcznik „Architektura-murator” oraz Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają na nową odsłonę wystawy „Architektura muzyką przestrzeni”. Ekspozycję, prezentującą pięć najwybitniejszych sal koncertowych Europy ostatnich lat, będzie można zobaczyć we wnętrzach dawnego hotelu Cracovia.
Wystawa w Muzeum Piłsudskiego na dzień przed otwarciem [GALERIA] Prace nad wystawą Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku dobiegły końca. Od 11 listopada będzie dostępna dla zwiedzających. Ekspozycja, według projektu firm Ralph Appelbaum Associates, WXCA i Platige Image,  mieści się w podziemnej części nowego budynku i składa z sześciu galerii, prezentujących kolejne etapy życia marszałka.
Spotkania ze sztuką pod patronatem „Architektury-murator” Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na nowy cykl wystaw „SPOTKANIA ToTuart” w Centrum Praskim Koneser. Od września do grudnia 2020 roku odbędzie się siedem wystaw prezentujących prace polskich artystów współczesnych. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.
Monika Sosnowska: topografie modernizmu. Monografia dorobku artystyki w warszawskiej Zachęcie Najnowsza wystawa w Zachęcie to pierwsza tak duża monograficzna prezentacja dorobku Moniki Sosnowskiej organizowana w Polsce. Na przykładzie zebranych prac, konsekwentnie poddających rewizji tradycje modernistyczne w architekturze, można prześledzić konceptualizację i przemiany jej twórczości, od inspiracji charakterystycznym kodem stylu międzynarodowego, przez nowe odczytanie powojennych utopii w architekturze, po fascynację konstrukcjami kratownicowymi Władimira Szuchowa. „Architektura-murator” jest patronem medialnym ekspozycji.
MuFo: wystawa w Muzeum Fotografii. Wyniki konkursu Poznaliśmy wyniki konkursu na projekt wystawy stałej w nowej siedzibie Muzeum Fotografii MuFo w Krakowie. Jury postanowiło przyznać tylko dwie nagrody. Pierwszą zdobyło JAZ+Architekci, drugą – Pracownia Macieja Siudy.