Architektura MuratorWydarzeniaFestiwal Żywych Architektur

Festiwal Żywych Architektur

Doroczny Festiwal Żywych Architektur odbywa się w południowej Francji i służy prezentacji prac młodych architektów. A przy okazji odkrywa dla publiczności nieznane lub niedostępne na co dzień obszary dwóch nadmorskich miast. Tegoroczna edycja przyciągnęła aż 20 tysięcy widzów.

Festiwal Żywych Architektur
In Over All, projekt: Pierre-Alexandre Marc. Fot. Paul KOZLOWSKI © photoarchitecture.com
Obiekt Niemożliwy projektu Dariusza Kozłowskiego – zapisy na warsztaty w Krakowie! Już 18 października w Krakowie stanie Obiekt Niemożliwy autorstwa profesora Dariusza Kozłowskiego – wyrafinowany apel o piękno w architekturze. Trwają zapisy na warsztaty i spotkanie z architektem.
Obiekt Niemożliwy projektu Jerzego Łątki – startują zapisy na warsztaty we Wrocławiu! Z okazji naszego jubileuszu we Wrocławiu stanie niezwykła konstrukcja stanowiąca manifest architektury tymczasowej, nietrwałej i biodegradowalnej. Ruszyły zapisy na warsztaty i spotkanie z autorem obiektu, Jerzym Łątką.
Architektura tymczasowa. Teatr z bloków słomy Tymczasowy teatr No99 w Tallinie zbudowany został ze słomy. To przykład współczesnej architektury, zrealizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a przy tym zachowujący nowoczesną formę