Architektura MuratorWydarzenia Green Building Night: zielone budynki, ekologia i nowe inwestycje. Konferencja

Green Building Night: zielone budynki, ekologia i nowe inwestycje. Konferencja

PLGBC, czyli Polish Green Building Council (Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego) oraz firmy Lidman Green RealEstate oraz Asari.pl zapraszają do udziału w konferencji poświęconej zagadnieniom związanym z Green Real Estate, nieruchomości zrealizowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego projektowania. Spotkanie odbędzie się 20 września

fotka z /zdjecia/plgbc_logo.JPG

Spotkanie rozpocznie wystąpienie prezydenta PLGBC, Rafała Schurma. Po wprowadzeniu dotyczącym przyszłości zielonych nieruchomości zaplanowane są prezentacje Krzysztofa Krajczyka z firmy Lidman Green RealEstate oraz Michała Rozwałka z Asari.pl.
Po trwających ok. 10 minut pokazach rozpocznie się dyskusja z udziałem zaproszonych ekspertów.
Organizator spotkania, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, to organizacja pozarządowa, która za cel postawiła sobie promowanie budownictwa, projektowania a także użytkowania budynków zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Stowarzyszenie realizuje projekty na terenie całej Polski, dążąc do  wywarcia pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce za pomocą promowanie i wdrażania zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.

Czytaj także: Światowy Tydzień Budownictwa Ekologicznego pod hasłem Zielony budynek w nowej zielonej gospodarce


Green Building Night
20.09.2012, 17.30
Kawiarnia Biosfeera
Al. Niepodległości 80

Zielony Budynek - konferencja 20 września 2012
Największa farma akwaponiczna w Europie powstaje w Czechach W Brnie powstanie największa pionowa farma akwaponiczna w Europie. Będzie mogła wytwarzać ponad 2 tony warzyw dziennie i 320 ton ryb rocznie. Za realizację przedsięwzięcia odpowiada czeska firma Future Farming.
Warszawa stawia na fotowoltaikę Do końca 2030 roku wszystkie budynki w Warszawie należące do urzędu miasta i miejskich jednostek mają zostać wyposażone w panele fotowoltaiczne – zapowiada ratusz. Właśnie uruchamia szeroki program rozwoju fotowoltaiki.
Konkurs studencki: co wiesz o ekobudownictwie Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają studentów do udziału w konkursie na temat ekobudownictwa.
Konkurs na projekt domu przyjaznego dla klimatu Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają studentów i absolwentów wydziałów projektowych do udziału w konkursie na projekt ekologicznego domu jednorodzinnego.
Warszawski Standard Zielonego Budynku – ostatnie dni konsultacji społecznych To już ostatni moment na zabranie głosu w sprawie wytycznych dla Warszawskiego Standardu Zielonego Budynku. Uwagi można zgłaszać do 24 stycznia.
Victory Boogie Woogie: holenderski ekotunel Victory Boogie Woogie to najbardziej ekologiczny tunel w Europie. Tak przynajmniej twierdzą jego projektanci. Znajduje się na trasie Rotterdamsebaan, która połączyła w tym roku obwodnicę Hagi z autostradami A4 i A13.