Architektura MuratorWydarzeniaHonorowa Nagroda SARP przyznana

Honorowa Nagroda SARP przyznana

Znamy już laureata Honorowej Nagrody SARP 2007. Przyznano ją poznańskiemu architektowi Jerzemu Gurawskiemu.

15 grudnia 2007 (uroczystość wręczenia nagrody), SARP ul. Foksal 2, WARSZAWA (Pawilon Wystawowy)

Jest on autorem między innymi Akademii Muzycznej w Poznaniu i budynku Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w tym mieście oraz laureatem 50 nagród w konkursach SARP (część w zespole z Marianem Fikusem). Uroczystość wręczenie nagrody połączona z otwarciem wystawy dorobku projektanta odbędzie się podczas IV Zebrania Zarządu Głównego SARP (14-16 grudnia) w Warszawie.
Honorowa Nagroda SARP została ustanowiona w 1966 roku, przyznawana jest raz do roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości architektonicznej - nie za konkretny obiekt, ale za ciągłą działalność zarówno projektową jak i dydaktyczną, publicystyczną, stowarzyszeniową, promocyjną. Członkami kapituły są Prezes SARP oraz laureaci poprzednich edycji nagrody.

Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki w konkursach:
Nagroda Roku 2006
Nagrody za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych pod Honorowym Patronatem Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej
Polski Cmentarz w Architekturze 2006 za najlepszą realizację z użyciem technologii żelbetowej

Honorowa Nagroda SARP 2019 wręczona! Tegorocznym laureatem Honorowej Nagrody SARP został szczeciński architekt Jacek Lenart. Uroczystość wręczenia nagrody, połączona z otwarciem wystawy dorobku laureata, odbyła się 29 listopada 2019 roku w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.  
Honorowa Nagroda SARP 2019 dla Jacka Lenarta Tegorocznym laureatem Honorowej Nagrody SARP został szczeciński architekt Jacek Lenart. Kapituła doceniła projektanta za wrażliwość, talent i zaangażowanie. Przypominamy jeden z wywiadów z Jackiem Lenartem opublikowany na łamach „Architektury-murator”.
Honorowa Nagroda SARP W 2017 roku Honorowa Nagrodę SARP otrzymał Wojciech Zabłocki, autor projektów licznych obiektów sportowych w kraju i na świecie. Potrzeby użytkowników architekt poznał bardzo dobrze – sam przez kilkanaście lat uprawiał szermierkę, wielokrotnie reprezentował Polskę na olimpiadach i mistrzostwach świata w tej dziedzinie. Uroczystość wręczenia nagrody, połączona z otwarciem wystawy projektów laureata, odbyła się 1 grudnia 2017 roku w siedzibie SARP podczas Walnego Zjazdu Delegatów stowarzyszenia. Jak co roku przyznane zostały również medale SARP Bene Merentibus za zasługi dla rozwoju polskiej architektury i stowarzyszenia. Otrzymali je architekt i muzyk Jan Karpiel-Bułecka senior, dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu Jerzy Ilkosz oraz pianista i kompozytor Krystian Zimerman.
Nagroda SARP dla Barskich Po raz pierwszy w pięcioletniej historii Honorowej Nagrody SARP Wrocław to prestiżowe wyróżnienie przyznano nieżyjącym już architektom. Kapituła postanowiła uhonorować Krystynę i Mariana Barskich za ich wyjątkowo wyróżniającą się i bogatą twórczość, która na trwale wpisała się w krajobraz miasta.
Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha odebrali honorową nagrodę SARP 11 grudnia w siedzibie Oddziału Warszawskiego SARP odbyło się wręczenie honorowej nagrody SARP. Jej laureatami zostali architekci Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha.
Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha laureatami Honorowej Nagrody SARP Jedną z najważniejszych nagród przyznawanych polskim architektom, honorującą całokształt twórczości, otrzymają w tym roku Andrzej Bulanda i Włodzimierz Mucha.