Architektura MuratorWydarzenia I Ty zostaniesz działkowcem. Ogródki działkowe w mieście i ich użytkownicy

I Ty zostaniesz działkowcem. Ogródki działkowe w mieście i ich użytkownicy

Bunkier Sztuki w Krakowie zaprasza 30 sierpnia na spotkanie poświęcone ogródkom działkowym – ich przyszłości, roli, jaką odgrywają we współczesnym mieście oraz zmieniającymu się modelowi wykorzystania ich potencjału

Bunkier Sztuki - lipcowe wystawy

Spotkanie zorganizowane przez krakowski Bunkier Sztuki poświęcone będzie działce jako zjawisku międzypokoleniowemu; moda na uprawę ziemi, konflikt narastający wokół ogrodów zajmujących kosztowne grunty w dużych miastach, spór dotyczący prawnych podstaw istnienia Polskiego Związku Działkowców – miejskie ogródki na nowo przyciągają uwagę. Organizatorzy zaplanowanego na 30 sierpnia spotkania zapraszają wszystkich, których interesuje zarówno społeczno-kulturowy kontekst fenomenu działki, jak i kwestie praktyczne.

Udział w panelu wezmą:
Ewa Błachut (Polski Związek Działkowców)
Łucja Piekarska-Duraj
Magdalena Zych (projekt Dzieło-działka, Muzeum Etnograficzne w Krakowie)
Anna Zabdyrska (artystka, projektantka, działkowiczka).

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu Po kapitalizmie. Jak założyć bank czasu? Co to jest kooperatywa spożywcza? Jakie korzyści mogą płynąć z uprawiania działki? Czym spółdzielnia różni się od zwykłego przedsiębiorstwa? Jak samodzielnie zrobić meble z palet? Na czym polega oszczędny design? Jak naprawić rower? To niektóre z pytań, na które spróbują odpowiedzieć goście zapraszani na cykliczne spotkania zorganizowane w ramach projektu. Tym, co łączy uczestników projektu, jest oryginalność podejścia do różnych aspektów naszej codzienności. Część z tych  inicjatyw można sprowadzić do spraw mody; może jednak przynajmniej niektóre z nich stać się mogą elementem nowego sposobu życia.
Cykl towarzyszy projektowi Wymiary utopii.


30.08.2012, godz. 18:30
Bunkier Sztuki w Krakowie
Współorganizator: Muzeum Etnograficzne w Krakowie
Po kapitalizmie, moduł: życie codzienne.