Architektura MuratorWydarzeniaII Festiwal Ogrodowy w Bolestraszycach

II Festiwal Ogrodowy w Bolestraszycach

Już w sobotę 30 czerwca rozpocznie się II Festiwal Ogrodowy w Arboretum Bolestraszyce koło Przemyśla. W porównaniu do ubiegłorocznego festiwalu zainicjowanego przez Katedrę Sztuki Krajobrazu SGGW, kolejna edycja prezentuje bardziej rozbudowany program

Festiwal Ogrodów w Bolestraszycach

W bolestraszyckim Arboretum na gości czeka łącznie 16 ogrodów – 6 uzupełnionych i poprawionych z ubiegłorocznej edycji i 10 nowych, założonych od podstaw. Kompozycje przygotowane przez architektów krajobrazu, firmy, osoby indywidualne i przedstawicieli uczelni. Organizatorzy podkreślają różnorodność prezentowanych rozwiązań, reprezetujących najważniejsze nurty we współczesnej sztuce ogrodowej. Realizacjom towarzyszyć będą prezentacje założeń autorskich. Do ogrodów wprowadzone zostały elementy wykraczające poza dziedzinę projektowania zieleni; wiele z działek uzupełnionych zostało przez instalacje artystyczne, które w niektórych przypadkach stają się sercem projektu.
W Arboretum zobaczyć będzie można między innymi prace:
Muzyczny Ogród Postkatastroficzny
Ogród Kalwaria
Niebiański Zakątek
Podkarpacie – kraina obfitości
Wierzby i woda.

Tegoroczna edycja zorganizowana została pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz patronatem merytorycznym i medialnym m.in. Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu, TVP i TVP Rzeszów. Festiwal zainauguruje o godz. 18 koncert Przemyskiego Kwartetu Smyczkowego.

Festiwal Ogrodów -  II edycja
Otwarcie festiwalu: 30.06.2012,  godz. 15.00

W kolejne dni Arboretum będzie czynne w godz. 9.00-18.00 w dni robocze i w godz. 10.00-18.00 w soboty i święta
Ogrody oglądać będzie można do końca sezonu

 


 

Muzyczny Ogród Postkatastroficzny, autor: Kuba Słomkowski
Festiwal ogrodów - II edycja