Architektura MuratorWydarzeniaInnowacje w epoce koronawirusa: webinar

Innowacje w epoce koronawirusa: webinar

Grupa Interfaces zaprasza na wykład Nelsona Javiera Mejii z niemieckiej agencji WeSpark, pomagającej firmom we wdrażaniu nowych metod pracy i długoterminowych strategii zarządzania. Mejia opowie m.in. o wyzwaniach i korzyściach pracy zdalnej oraz innowacjach, jakie pojawiły się w czasie pandemii.

Innowacje w epoce koronawirusa: webinar
Fot. Marta Błaszczyk/WeSpark

Grupę Interfaces tworzą studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Na platformie YouTube od 2016 roku publikują rozmowy z czołowymi polskimi projektantami. Dotychczas ich gośćmi byli między innymi przedstawiciele takich pracowni jak OVO Grąbczewscy, RS+, Biuro Projektowe Małeccy, Karpiel Steindel Architektura czy KWK Promes Robert Konieczny. Tym razem zapraszają na spotkanie on-line z Nelsonem Javierem Mejią, założycielem agencji ds. innowacji WeSpark z Frankfurtu nad Menem. Nelson jest entuzjastą innowacji i przez kilka lat pracował jako Senior Innovation Manager w Lufthansa Cargo w złotym zespole. Teraz założył swój własny biznes. W czasach epidemii zebrał zespół liczący 40 osób i stworzył projekt karmakurier, który ma pomagać ludziom w walce z koronawirusem – zachęcają organizatorzy. Jak tłumaczą, zależy im bowiem nie tylko na popularyzacji architektury, ale też na motywowaniu studentów, nauczycieli, architektów i pasjonatów architektury do kreatywnych działań.

Wykład on-line WeSpark, Innovation Agency odbędzie się 17 lipca o godzinie 18.00. „Architektura-murator” jest patronem medialnym webinarium.


Autor: (Red.)
Ekologia, architektura i literatura. Zgłoszenia Czym jest architektura zrównoważona? Takie pytanie stawiają organizatorzy konkursu na esej, w którym każdy może wyrazić własne zdanie w kwestii będącej obecnie jednym z najistotniejszych tematów architektonicznej debaty.
Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.
eVolo Skyscraper 2021 Amerykański magazyn eVolo ogłosił kolejną edycję międzynarodowego konkursu na innowacyjne wieżowce. Zgłoszenia do 26 stycznia 2021 roku.
Mała wielka toaleta. Zgłoszenia Organizatorzy konkursu The Little Big Loo RETHINKING PUBLIC TOILETS 2020 czekają na projekty publicznych toalet, które są innowacyjne, odpowiadają na wyzwania przyszłości i całkowicie zmieniają nasze myślenie o tego typu obiektach, zarówno w mieście, jak i na wsi.
Dla klimatu: bielszy odcień bieli The Coolest White to pomysł UNStudio na walkę ze zmianą klimatu. Przygotowana przez holenderskie biuro instalacja pokryta została specjalną farbą, która może pomóc zredukować efekt wyspy ciepła w miastach.
Plac zabaw - laboratorium innowacji? Plac zabaw jako laboratorium projektowania? Miejsce, gdzie testowane są nowe miejskie i społeczne koncepcje? Rodzaj sejsmografu, który rejestruje zmieniające się pomysły na edukację i wychowanie młodych ludzi, ale też przestrzeń publiczną? Tak widzą ten rodzaj architektury twórcy wystawy The Playground Project. Architecture for Children.