Architektura MuratorWydarzeniaInnowacje w epoce koronawirusa: webinar

Innowacje w epoce koronawirusa: webinar

Grupa Interfaces zaprasza na wykład Nelsona Javiera Mejii z niemieckiej agencji WeSpark, pomagającej firmom we wdrażaniu nowych metod pracy i długoterminowych strategii zarządzania. Mejia opowie m.in. o wyzwaniach i korzyściach pracy zdalnej oraz innowacjach, jakie pojawiły się w czasie pandemii.

Innowacje w epoce koronawirusa: webinar
Fot. Marta Błaszczyk/WeSpark

Grupę Interfaces tworzą studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Na platformie YouTube od 2016 roku publikują rozmowy z czołowymi polskimi projektantami. Dotychczas ich gośćmi byli między innymi przedstawiciele takich pracowni jak OVO Grąbczewscy, RS+, Biuro Projektowe Małeccy, Karpiel Steindel Architektura czy KWK Promes Robert Konieczny. Tym razem zapraszają na spotkanie on-line z Nelsonem Javierem Mejią, założycielem agencji ds. innowacji WeSpark z Frankfurtu nad Menem. Nelson jest entuzjastą innowacji i przez kilka lat pracował jako Senior Innovation Manager w Lufthansa Cargo w złotym zespole. Teraz założył swój własny biznes. W czasach epidemii zebrał zespół liczący 40 osób i stworzył projekt karmakurier, który ma pomagać ludziom w walce z koronawirusem – zachęcają organizatorzy. Jak tłumaczą, zależy im bowiem nie tylko na popularyzacji architektury, ale też na motywowaniu studentów, nauczycieli, architektów i pasjonatów architektury do kreatywnych działań.

Wykład on-line WeSpark, Innovation Agency odbędzie się 17 lipca o godzinie 18.00. „Architektura-murator” jest patronem medialnym webinarium.


Autor: (Red.)
Westbeat. Innowacyjna architektura z Amsterdamu Wielkim zwycięzcą tegorocznej Amsterdamskiej Nagrody Architektonicznej jest Westbeat – pionierski budynek-hybryda, będący miejscem do mieszkania i pracy, mający dodatkowo własną, ale otwartą dla gości z zewnątrz przestrzeń publiczną, która może być wykorzystywana na różne sposoby.
Interfejs mózg-komputer w projektowaniu architektonicznym Polski start-up Designbotic pracuje nad wykorzystaniem elektroencefalografii w dziedzinie projektowania architektonicznego. Właśnie udało się im wykonać z sukcesem interfejs, który pozwala na bezbłędne sterowanie modelem budynku przy pomocy fal mózgowych. O wstępne podsumowanie badań poprosiliśmy architekta Kacpra Radziszewskiego, współzałożyciela Designbotic.
Voxel, czyli ekochata na czas kwarantanny Voxel to prototyp zaawansowanego ekologicznie budynku, który może stać się schronieniem na przykład podczas kwarantanny. W parku przyrodniczym Collserola zbudowali go studenci z barcelońskiej szkoły architektury IAAC.
Zjednoczeni przez zabawę. Beazley Design of the Year 2020 Najlepszy projekt roku 2020 według londyńskiego Design Museum to huśtawka na granicy między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem. Chodzi o ideę łączenia się, dostępu i prawdziwego wiązania ze sobą, nawet jeśli między nami jest przestrzeń lub nawet ściana - uzasadnia jury.
Zielony Göteborg. Wirtualna podróż studyjna W odpowiedzi na ograniczenia związane z pandemią Göteborg zaprasza w wirtualną podróż studyjną po swoich innowacyjnych ekologicznych budynkach.
Zaprojektuj lepszą starość. Zgłoszenia Już dziś co szósty Polak lub Polka ma 65 lat. W 2050 roku co trzecia osoba w Polsce będzie powyżej 65. roku życia. PCG Polska i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zapraszają do zgłaszania nowatorskich pomysłów na lepszą starość i zdobywania grantów na ich realizację.