Architektura MuratorWydarzeniaInnowacje w epoce koronawirusa: webinar

Innowacje w epoce koronawirusa: webinar

Grupa Interfaces zaprasza na wykład Nelsona Javiera Mejii z niemieckiej agencji WeSpark, pomagającej firmom we wdrażaniu nowych metod pracy i długoterminowych strategii zarządzania. Mejia opowie m.in. o wyzwaniach i korzyściach pracy zdalnej oraz innowacjach, jakie pojawiły się w czasie pandemii.

Innowacje w epoce koronawirusa: webinar
Fot. Marta Błaszczyk/WeSpark

Grupę Interfaces tworzą studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Na platformie YouTube od 2016 roku publikują rozmowy z czołowymi polskimi projektantami. Dotychczas ich gośćmi byli między innymi przedstawiciele takich pracowni jak OVO Grąbczewscy, RS+, Biuro Projektowe Małeccy, Karpiel Steindel Architektura czy KWK Promes Robert Konieczny. Tym razem zapraszają na spotkanie on-line z Nelsonem Javierem Mejią, założycielem agencji ds. innowacji WeSpark z Frankfurtu nad Menem. Nelson jest entuzjastą innowacji i przez kilka lat pracował jako Senior Innovation Manager w Lufthansa Cargo w złotym zespole. Teraz założył swój własny biznes. W czasach epidemii zebrał zespół liczący 40 osób i stworzył projekt karmakurier, który ma pomagać ludziom w walce z koronawirusem – zachęcają organizatorzy. Jak tłumaczą, zależy im bowiem nie tylko na popularyzacji architektury, ale też na motywowaniu studentów, nauczycieli, architektów i pasjonatów architektury do kreatywnych działań.

Wykład on-line WeSpark, Innovation Agency odbędzie się 17 lipca o godzinie 18.00. „Architektura-murator” jest patronem medialnym webinarium.


Autor: (Red.)
Konstrukcje przyszłości: rozmowa z Achimem Mengesem Interesują nas i fascynują lekkie konstrukcje. Lekkość niekoniecznie oznacza dosłowną wagę konstrukcji, ale także ślad środowiskowy, jaki pozostawia ona na planecie. Achim Menges, profesor uniwersytetu w Stuttgarcie i „architekt eksperymentujący”, opowiada Agnieszce Radziszewskiej o swoich poszukiwaniach technologii dla architektury przyszłości.
Prototypowy dom TECLA Dzięki zastosowaniu lokalnego materiału budynek jest projektem o prawie zerowym śladzie węglowym, a technologia druku 3D dodatkowo pozwala ograniczyć ilość odpadów – o prototypowym domu TECLA projektu biura Mario Cucinella Architects pisze Wiktor Kowalski.
Polski program do analizy chłonności działek Konsorcjum firm Designbotic i Roark Studio pracuje nad programem komputerowym, który będzie samodzielnie wykonywał analizę chłonności działek w wielorodzinnej zabudowie mieszkaniowej. Oprogramowanie oparte jest na optymalizacji z zastosowaniem algorytmów genetycznych oraz algorytmów sztucznej inteligencji.
Innowacje to nasza codzienność O rosnącym w Europie trendzie na termomodernizację, edukacji technologicznej i wyzwaniach, jakie stawia przed branżą budowlaną dzisiejszy rynek rozmawiamy z Małgorzatą Respektą-Paszkiewicz, menedżerem ds. Komunikacji B2B w firmie WIŚNIOWSKI.
Centrum Sztuk Performatywnych Yang Liping w Dali Skomplikowana tektonika dachu wymagała zaprojektowania kratownicy o unikalnej geometrii węzłów i dużej dokładności wykonania prefabrykowanych elementów. O technicznych aspektach realizacji Centrum Sztuk Performatywnych Yang Liping według projektu Studio Zhu-Pei pisze Wiktor Kowalski.
Westbeat. Innowacyjna architektura z Amsterdamu Wielkim zwycięzcą tegorocznej Amsterdamskiej Nagrody Architektonicznej jest Westbeat – pionierski budynek-hybryda, będący miejscem do mieszkania i pracy, mający dodatkowo własną, ale otwartą dla gości z zewnątrz przestrzeń publiczną, która może być wykorzystywana na różne sposoby.