Architektura MuratorWydarzeniaJoanna Górska - Jerzy Skakun

Joanna Górska - Jerzy Skakun

Plakaty młodych polskich grafików na okładkach "Architektury-murator".

fotka z /zdjecia/1_8_01.jpg

Studio graficzne Homework działa w Warszawie od 2003 roku. Jego założyciele, absolwenci gdańskiej ASP, znani są jednak w środowisku znacznie dłużej: Joanna Górska, stypendystka Ecole Superieure d'Art Graphique w Paryżu, w 2001 roku zdobyła I nagrodą w konkursie grafiki studenckiej Agrafa.
Jerzy Skakun, mający na swoim koncie studia w Hochschule für Gestaltung St. Gallen w Szwajcarii, trzykrotnie (1997, 2001, 2002) został laureatem konkursu na plakat BHP Centralnego Instytutu Ochrony. Ich prace charakteryzuje precyzyjny warsztat oraz poczucie humoru. Wiele z nich wydaje się nawiązywać do grafiki lat 50. i 60. Plakaty Homework są atrakcyjne nie tylko plastycznie, ale i literacko. Graficy bywają autorami błyskotliwych sloganów, np. Bądź głupszy, nie czytaj prasy (2005, główna nagroda w 3 edycji Galerii Plakatu AMS na plakat promujący czytelnictwo).
Najchętniej współpracują z instytucjami kulturalnymi, m.in. Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Fundacją Mañana czy Muzeum im. Pułaskiego w Warce.
Są laureatami m.in. Grand Prix konkursu kalendarzy Vidical (2002), srebrnego medalu Międzynarodowego Biennale Plakatu w Meksyku (2004) oraz wyróżnienia 5 Krakowskiego Festiwalu Plakatu w Krakowie (2005)

www.homework.com.pl

fotka z /zdjecia/ARCH_2008_01_art.jpg
Nowe grafiki z metalu na ścianach gdyńskich budynków Od niedawna w gdyńskim śródmieściu można oglądać dwa nowe projekty stowarzyszenia Traffic Design. Zostały one zrealizowane w ramach współpracy z Miastem Gdynia, polegającej na testowaniu nowych form dizajnu i funkcjonowania sztuki w przestrzeni publicznej.
W jak Wrocław Wspólne dobro: W to wystawa o wrocławskiej literze W, jednym z najbardziej charakterystycznych tamtejszych miejskich symboli.
Dizajn dla elektronowego mózgu Tworząca podstawy polskiego przemysłu komputerowego firma Elwro współpracowała z najlepszymi wrocławskimi plastykami i projektantami. By obejrzeć dizajn w służbie pierwszych elektronowych mózgów należy wybrać się do galerii BWA we Wrocławiu.
Zamecznik now! Konkurs na plakat Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza młodych projektantów do nadsyłania prac nawiązujących do dorobku Wojciecha Zamecznika, wybitnego polskiego grafika, fotografa i twórcy scenografii
Już dziś ostatnie przed wakacjami - Nowe Piętro, spotkanie z projektantami w Muzeum Sztuki Nowoczesnej Młoda architektura, grafika i wzornictwo - cykl spotkań „Architektury-murator" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie zapraszamy w środę 20 czerwca 2012 roku do MSN w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą:  MUS ARCHITECTS, Jacek Ryń oraz grafik Bartłomiej „Arobal” Kociemba
Wystawa Grafiki Artystycznej KISSPRINT 2012 18 maja w warszawskim Soho Factory odbędzie się wernisaż wystawy grafiki warsztatowej KISSPRINT 2012, który zapoczątkuje tygodniową ekspozycję prac najzdolniejszych artystów młodego pokolenia.