Architektura MuratorWydarzenia20. edycja wystawy "Plany na przyszłość"

20. edycja wystawy "Plany na przyszłość"

"Plany na przyszłość" to odbywający się cyklicznie przegląd projektów, które będą realizowane w Warszawie w najbliższych latach. Dwudziesta, jubileuszowa edycja wystawy rozpocznie się 20 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

20. edycja wystawy "Plany na przyszość"
I nagroda w konkursie na koncepcję architektoniczną zadaszenia i aranżacji przestrzeni dziedzińca Lapidarium Muzeum Warszawy, projekt: ARE Stiasny/Wacławek

Na wystawie będzie można zobaczyć 99 najnowszych projektów z 45 warszawskich pracowni architektonicznych. Znajdą się tu biurowce, budynki mieszkalne, rewitalizacje starych obiektów, plany zagospodarowania, nagrody w konkursach architektonicznych, prace dyplomowe studentów architektury. Zaprezentowane zostaną również makiety, filmy o mieście, architektach i architekturze.

Organizatorzy przewidzieli też program dla najmłodszych - 30 maja (godz.11, 13 i 15) pod hasłem „Architektura szyta na miarę” odbędą się bezpłatne warsztaty dla dzieci Akademia Małego Architekta . Więcej informacji - www.akademiama.blogspot.com, www.facebook.com/archizabawy

„PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach”.
20 maja -11 czerwca 2015
Biblioteka Uniwersytecka, ul. Dobra 56/66 w Warszawie.
Czynna codziennie godz.10-20, wstęp wolny.
Wystawa pod Honorowym Patronatem Prezydent m.st. Warszawy.
Organizator i pomysłodawca - Centrum ŁOWICKA
www.planynaprzyszlosc.waw.pl

Nowe warszawskie plany Po raz dwudziesty drugi stołeczne Centrum ŁOWICKA organizuje swoją coroczną wystawę PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach.
Warszawa znów patrzy w przyszłość Tegoroczne Plany na przyszłość pokazały, że nowe warszawskie inwestycje opierać się będą w dużej mierze na zagęszczaniu zabudowy. Plansze wystawione zostały w pawilonie SARP przy ul. Foksal, a niektóre także poza budynkiem, w ogrodzie na skraju skarpy wiślanej. Podobnie jak w ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji, wnętrze podzieliły rzędy stołów stylizowanych na rajzbrety. Dodano jednak nowe akcesoria kojarzące się z pracownią architektoniczną sprzed epoki komputerów – podsumowanie Krzysztofa Zięby.
Nowa architektura Warszawy. Wystawa Plany na przyszłość. Architektura Warszawy w projektach to największa tego typu przeglądowa wystawa architektoniczna w Polsce. Ekspozycja, która pokazuje nowe stołeczne inwestycje, jest organizowana od 21 lat przez mokotowski dom kultury Centrum ŁOWICKA.
Jubileuszowe Plany na przyszłość W ciągu 20 lat na wystawie zaprezentowano niemal 2000 projektów prawie 400 pracowni architektonicznych i każdy znalazł miejsce w towarzyszącej jej publikacji. Dziś katalogi te stanowią niewyczerpane źródło informacji o stołecznych inwestycjach, zarówno zrealizowanych, jak i tych, które pozostały tylko na papierze.
"Plany na przyszłość" to wystawa szalenie demokratyczna - rozmowa z Dorotą Katner Dobiega końca dwudziesta edycja "Planów na przyszłość". Z okazji jubileuszu wystawy, rozmawiamy z jej kuratorką Dorotą Katner m.in. o trudnych początkach i rosnącej popularności, demokratycznej formule, partycypacji obywatelskiej oraz o tym jak w ostatnich dziesięcioleciach zmieniała się warszawska architektura.
Warszawa przyszłości. Otwarcie wystawy "Plany na przyszłość" 20 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie otwarto jubileuszową, dwudziestą wystawę "Plany na przyszłość". To największy przegląd projektów, które zostaną zrealizowane w Warszawie w najbliższym czasie, organizowany cyklicznie już od dwudziestu lat przez Centrum Łowicka.