Architektura MuratorWydarzeniaKarim Rashid, projektant. Wykład w Warszawie

Karim Rashid, projektant. Wykład w Warszawie

Prezentację twórczości jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych projektantów poprowadzi dr Krystyna Łuczak-Surówka

Karim rashid w BoConcept

Dizajner
Karim Rashid, urodzony w Kairze w roku 1960, wychował się w Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Po studiach na wydziale wzornictwa w Ottawie i Neapolu, otworzył własne biuro projektowe w Nowym Jorku. Szybko zyskał status gwiazdy dizajnu. Jego projekty wyróżnia kolorystyka oparta na kontrastach nasyconych barw, zwłaszcza ulubionych przez projektanta różu i zieleni. Chętnie wykorzystuje miękkie, płynne formy, niezależnie od tego, czy projektuje zegarek, rower czy kanapę. Jest autorem przeszło trzech tysięcy wdrożonych do produkcji projektów. Do najbardziej znanych należą kosza na śmieci Garbo, sprzedany w 2 mln egzemplarzy, fotel Love i lampa Floob . Karim Rashid zaprojektował wnętrza hotelu Seramis w Atenach, ekspozycje dla Deutsche Bank i Audi. Wielokrotnie nagradzany w konkursach, jest laureatem nagród Red Dot, Chicago Athenaeum Good Design, I.D. Magazine Annual Design Review oraz IDSA Industrial Design Excellence.

Spotkanie
Prezentację poprowadzi dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyk sztuki, autorka książki „Historia polskiego wzornictwa”. Spotkanie zorganizowane zostało w związku z oficjalną premierą nowej kolekcji Ottawa, zaprojektowanej dla BoConcept. Oprawę muzyczną wieczoru zapewni Swim.
W czasie imprezy rozlosowane zostaną  trzy egzemplarze albumu z pracami projektanta, opatrzone przez niego autografem, oraz pięć kompletów kubków z kolekcji Ottawa. Organizatorzy spotkania proszą gości o przybycie w stroju z różowym akcentem.


Karim Rashid
15.03.2012, godz. 18:30
salon BoConcept, ul. Młocińska 5/7,  Warszawa
potwierdzenie obecności: rsvp@boconcept.pl

Kolekcja Chelsea Płynne, organiczne kształty to znak rozpoznawczy projektów Karima Rashida. Tym razem ceniony na świecie designer stworzył dla marki BoConcept serię mebli przeznaczonych do niewielkich przestrzeni.
Kolekcja Sakred Kolekcja Sakred Karima Rashida nawiązuje do trzech podwalin świętej geometrii: okręgu, linii i trójkąta, energii, relacji i równowagi. Kolekcja składa się z kilkunastu produktów: szklanek, kieliszków, karafki, wazonu, patery, świeczników.
Międzynarodowy festiwal KIDS LOVE DESIGN 2014 III edycja międzynarodowego festiwalu KIDS LOVE DESIGN rusza 25 kwietnia. Tym razem zaprezentowane zostaną między innymi projekty Karima Rashida oraz ilustracje Zofii Stryjeńskiej. Aby poszerzyć krąg młodych odbiorców, opisy eksponatów prezentowane będą także w alfabecie Braille'a