Architektura MuratorWydarzeniaKonferencja "DiverCITY - miasto dla wszystkich"

Konferencja "DiverCITY - miasto dla wszystkich"

Ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji poświęconej współczesnym miastom. Jej celem jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń dla przedstawicieli samorządów miast Polski, Norwegii, Lichtensteinu i Islandii. Konferencja odbędzie się we Wrocławiu w dniach 10-12 września 2014

W dniach 10-12 września we Wrocławiu odbędzie się konferencja "DiverCITY - miasto dla wszystkich". Do udziału zaproszeni są przedstawiciele samorządów lokalnych, architekci, urbaniści, specjaliści związani z kształtowaniem się miast, jak również działacze miejscy.

Konferencja służyć będzie wymianie doświadczeń samorządów lokalnych miast w Polsce, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Jej celem jest dzielenie się wiedzą, wypracowanie zestawu dobrych praktyk oraz zapoznanie z globalnymi trendami w zakresie zmian w przestrzeni miejskiej. Ponadto, konferencja przyczyni się do zacieśnienia współpracy przedstawicieli samorządów ze wspomnianych państw. Kontakty, które nawiążą uczestnicy konferencji będą miały duże znaczenie dla procesu zmian w miastach zarówno w Polsce, jak i w Norwegii.

Jednym z założeń wyjściowych konferencji "DiverCITY - miasto dla wszystkich" jest przekonanie o potrzebie ciągłej poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców miast. O rozwoju miasta świadczą nie tylko duże inwestycje, lecz przede wszystkim niewielkie zmiany bezpośrednio wpływające na życie mieszkańców. Zmiany w skali mikro nie wymagają zaangażowania wielkich środków finansowych. Ważnym elementem ich wprowadzania jest wykorzystanie kapitału społecznego tkwiącego w mieszkańcach miast, którzy powinni zostać zaangażowani w proces współrządzenia.

Konferencja jest wynikiem współpracy polsko-norweskiej rozwijanej od wielu lat dzięki realizacji projektów finansowanych z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego EOG. Organizowana jest we współpracy z Norweskim Stowarzyszeniem Władz Lokalnych i Regionalnych (KS), Miastem Wrocław, Miastem Siechnice oraz Ambasadą Norwegii w Polsce.

Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport podczas konferencji. Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 sierpnia 2014.

Konferencja DiverCITY - miasto dla wszystkich
10-12 września 2014, Wrocław

Kontakt:
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Departament Programów Pomocowych
ul. Wspólna 2/4 00-926 Warszawa
e-mail: regionalnyeog@mir.gov.pl
tel. 22 273 81 49
fax: 22 273 89 13

Mieszkalnictwo przyszłości. Konferencja reSITE w Pradze Alternatywne modele własności, finansowania i rewitalizacji: to najgorętsze tematy współczesnego mieszkalnictwa. Rozmawiamy z Martinem Barry, dyrektorem tegorocznej konferencji reSITE.
50 pomysłów na miasto – relacja z konferencji DIVERCITY we Wrocławiu W dwudniowym spotkaniu, które odbyło się pod hasłem Pomysł na miasto, wzięło udział blisko 300 gości z Polski i z zagranicy, zarówno architektów i urbanistów, jak i przedstawicieli samorządów, firm deweloperskich czy ruchów miejskich. Jako resort zajmujący się wszechstronną tematyką, od handlu zagranicznego po politykę rozwoju kraju, czujemy odpowiedzialność, aby dyskusje o sprawach dotyczących miast były możliwie jak najbardziej wieloaspektowe, aby odpowiadały bogactwu i różnorodności miejskiego życia – mówił, rozpoczynając konferencję, Paweł Chorąży, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.
Konferencja „Transmutacje betonu” W dniach 24-25 listopada 2017 w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Definiowanie przestrzeni architektonicznej”. Wydarzenie stanowi początek dyskusji na temat przemian w architekturze.
Nasze osiedla. Konferencja Organizatorzy toruńskiej konferencji Nasze osiedla. Architektura mieszkaniowa XX wieku w Polsce chcą prześledzić jak w kontekście polskiego mieszkalnictwa sprawdziła się idea spółdzielni. Termin nadsyłania abstraktów upływa 31 stycznia.
Polskie miasto dostępne dla wszystkich Towarzystwo Urbanistów Polskich i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zapraszają we wrześniu na konferencję Miasto Dostępne. Propozycje wystąpień i posterów dotyczących projektowania uniwersalnego można zgłaszać do 30 lipca.
Międzynarodowa konferencja na temat projektowania parametrycznego Shapes of Logic Koło naukowe LabDigiFab oraz Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza na międzynarodową konferencję projektowania parametrycznego Shapes of logic która odbędzie się w dniach 13-15 marca we Wrocławiu.