Architektura MuratorWydarzeniaKonferencja w Szczyrku

Konferencja w Szczyrku

Celem konferencji jest przegląd tematyki prac badawczych podejmowanych przez doktorantów kierunku architektura i urbanistyka. Temat tegorocznej edycji - Designer, Architekt, urbanista w przestrzeni publicznej.

13-16.03 2008r. SZCZYRK

Problematyka trzeciego spotkania dotyczy szeroko pojętego wpływu designerów, architektów i urbanistów na przestrzeń publiczną w mieście.

Podczas konferencji zostanie poruszona kwestia zakresu pola zainteresowań twórczych i działalności architektów i urbanistów. Uczestnicy spotkania zastanowią się czy i w jaki sposób sztuka, design i architektura wpływają na przestrzeń miasta?
Czy realna jest idea akupunktury miasta - oddziaływanie na jakość przestrzeni za pomocą prostych działań?
Czy architekt i designer może kształtować przestrzeń miasta skuteczniej niż prawo miejscowe i rynek nieruchomości?
Czy architekt może projektować w każdej skali, ‘od łyżeczki po miasto’ ?

Doświadczenia wyniesione z poprzednich dwóch spotkań umacnia w przekonaniu, że KDWA to nie tylko wymiana informacji ale również możliwość nawiązania kontaktów pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk.

Konferencja Doktorantów Wydziałów Architektury organizowana jest przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej.

Szczegóły i materiały na stronie internetowej : http://konferencje.polsl.pl/kdwa
Kontakt : tomasz.bradecki@polsl.pl , tel.: +48609091757

Zespół wakacyjnych apartamentów od WXCA [NOWE WIZUALIZACJE] Pracownia WXCA zwyciężyła w konkursie inwestorskim na projekt zespołu apartamentów w Szczyrku. Trzy licowane naturalnym drewnem obiekty powstaną przy dolnej stacji kolejki gondolowej na Halę Skrzyczeńską.