Architektura MuratorWydarzeniaKonkurs na kuratora Triennale Architektury w Oslo 2019

Konkurs na kuratora Triennale Architektury w Oslo 2019

Trwa konkurs na kuratora siódmej edycji Triennale Architektury, które odbędzie się jesienią 2019 roku w Oslo.

Konkurs na kuratora Triennale Architektury w Oslo 2019

Triennale Architektury w Oslo to największy w krajach nordyckich festiwal poświęcony architekturze. Organizowane w jego ramach wystawy, konferencje, debaty, konkursy i publikacje, mają na celu podjęcie dyskusji na temat architektury i urbanistyki w wymiarze lokalnym i globalnym. Do udziału w konkursie zaproszone są zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły. Jako fizyczna manifestacja politycznych systemów, kultury i struktur społecznych, architektura odgrywa istotną rolę w kształtowaniu społeczeństw. W czasie, gdy demokracja i obowiązujące systemy są podważane, a zmiana jest coraz bardziej obecną i coraz szybszą siłą w naszych globalnych i lokalnych społeczeństwach OAT 2019 pragnie podjąć dyskusję na temat roli i znaczenia architektury w przyszłości – czytamy w ogólnej zapowiedzi triennale. Poszukiwana jest osoba lub zespół odpowiedzialny za artystyczną i merytoczyczną treść wydarzenia. Zadaniem kuratora będzie opracowanie ram tematycznych, prowadzenie badań oraz współpraca z partnerami instytucjonalnymi. Zgłoszenia należy przesyłać do 18 października 2017 roku. Pytania można przesyłać na adres submissons@oslotriennale.no do 2 października 2017 roku. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej wydarzenia.

Tagi:
Hokusai. Wędrując… Po wystawie oprowadza Bartosz Haduch Do 5 grudnia w Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać wystawę drzeworytów Katsushiki Hokusaia „Hokusai. Wędrując…”. Projekt aranżacji ekspozycji opracowało biuro NArchitekTURA Bartosza Haducha.
Jadwiga Grabowska-Hawrylak w Lizbonie! Dorobek Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak po raz drugi zostanie zaprezentowana poza Polską. Przez trzy miesiące w siedzibie Trienal de Arquitectura de Lisboa będzie można zobaczyć projekty, rysunki oraz modele najciekawszych obiektów autorstwa architektki.
Biennale architektury w Wenecji 2021: miniprzewodnik Marcina Bratańca i Urszuli Forczek-Brataniec Biennale architektury, chwalone, krytykowane, ogłaszane martwym jak sama Wenecja, i jak ona wciąż wyłaniające się z laguny, to wciąż jeden z najważniejszych punktów węzłowych myślenia o architekturze – piszą w osobistej relacji specjalnie dla „A-m” Marcin Brataniec i Urszula Forczek-Brataniec. Co warto zobaczyć podczas tegorocznego biennale architektury? Prezentujemy autorski przewodnik krakowskich architektów, którym, mimo obostrzeń związanych z pandemią, udało się dotrzeć do Wenecji.
Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna: wystawa Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę „Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna”. Koncepcję plastyczną ekspozycji, ukazującej autorskie podejście architekta do modułu, brył i ich wzajemnych relacji, opracowali kuratorzy Łukasz Wojciechowski i Aleksandra Czupkiewicz.
Krakowska odsłona wystawy Architektura muzyką przestrzeni Miesięcznik „Architektura-murator” oraz Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają na nową odsłonę wystawy „Architektura muzyką przestrzeni”. Ekspozycję, prezentującą pięć najwybitniejszych sal koncertowych Europy ostatnich lat, będzie można zobaczyć we wnętrzach dawnego hotelu Cracovia.
Wystawa w Muzeum Piłsudskiego na dzień przed otwarciem [GALERIA] Prace nad wystawą Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku dobiegły końca. Od 11 listopada będzie dostępna dla zwiedzających. Ekspozycja, według projektu firm Ralph Appelbaum Associates, WXCA i Platige Image,  mieści się w podziemnej części nowego budynku i składa z sześciu galerii, prezentujących kolejne etapy życia marszałka.