Architektura MuratorWydarzeniaKoszt elewacji z blachy. Rozwiązania systemowe w zabytkowej oraz we współczesnej architekturze [WIDEO]

Koszt elewacji z blachy. Rozwiązania systemowe w zabytkowej oraz we współczesnej architekturze [WIDEO]

Publikujemy nagranie webinarium „Koszt elewacji z blachy. Rozwiązania systemowe w zabytkowej oraz we współczesnej architekturze”. Systemy elewacji w technologii rąbka, łuski, paneli i kaset oraz najnowsze rozwiązania z użyciem paneli perforowanych i siatek cięto-ciągnionych omawia Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK.

Koszt elewacji z blachy. Rozwiązania systemowe w zabytkowej oraz we współczesnej architekturze: webinar „Architektury-murator”

Elewacja jest twarzą budynku. W zależności od systemu możemy wybierać między klasycznymi rozwiązaniami a systemami dostosowanymi do wymogów projektów nowoczesnych. Elewacja RHEINZINK w technologii rąbka stojącego, paneli oraz kasetonów posiada nie tylko zalety optyczno-techniczne – jest także rozwiązaniem niepalnym, nie bojącym się zarysowań oraz redukującym odpady i emisje CO2. Publikujemy nagranie webinaru pt. „Koszt elewacji z blachy. Rozwiązania systemowe w zabytkowej oraz we współczesnej architekturze”, podczas którego Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK, omawia m.in.

• systemy elewacji w technologii rąbka, łuski, paneli i kaset,
• przedstawi rozwiązania z użyciem paneli perforowanych i siatek cięto-ciągnionych oraz
• zalecenia konstrukcyjne sprawdzone tak w zabytkowej, jak i we współczesnej architekturze.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały także systemy elewacyjne RHEINZINK w świetle fizyki budowli – w tym z zakresu ochrony przeciwpożarowej i spełnienia wymogów §225 Warunków Technicznych. Specjalnie dla uczestników webinarium i naszych czytelników firma RHEINZINK przygotowała do pobrania dodatkowe materiały na temat planowania i zastosowania produktów:

DUŻA ŁUSKA: system na dach i elewacje

Panele pionowe SF.

Wpływ kolorów na tworzenie środowiska sprzyjającego nauce [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium poświęconego świadomemu wykorzystywaniu koloru w projektowaniu obiektów dydaktycznych wraz z odpowiedziami na pytania, które zadawaliście podczas wykładu. Odpowiedzi udzieliła prowadząca spotkanie architektka Katarzyna Klimek, specjalistka w aranżacji przestrzeni edukacyjnych i miejsc pracy.
Zalety wykorzystania drewna w architekturze [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Zalety wykorzystania drewna w architekturze”. Na przykładzie konkretnych realizacji brytyjski specjalista Neil Summers omawia walory ekologiczne i potencjał budowlany twardego drewna.
Projektowanie akustyki i prywatności w obiektach służby zdrowia [WIDEO] Publikujemy nagranie webinar „Projektowanie dobrej akustyki i prywatności w obiektach służby zdrowia z uwzględnieniem wpływu na środowisko naturalne”. Najnowsze badania dotyczące komfortu akustycznego w placówkach medycznych omawia Magda Szubert z Ecophon Saint-Gobain.
Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze [WIDEO] Publikujemy nagranie webinaru „Nie tylko współczesne stodoły. BIM i CAD w zrównoważonej architekturze”. Najnowsze rozwiązania redukujące odpady i emisje CO2 oraz metody zastosowania BIM i CAD dla elewacji i pokryć dachowych omawia Igor Pilutkiewicz, Marketing Manager w firmie RHEINZINK.
Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników? [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Akustyka biura – jak sprawić, by spełniała oczekiwania pracowników?”. Najnowsze badania, wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Magda Szubert, specjalistka z dziedziny akustyki i psychoakustyki.
Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Praktyczne wykorzystanie doświetlenia dachowego w architekturze”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawia Andrzej Łebek, architekt, manager wsparcia projektowego w Lamilux Polska.
Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim? [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium dla architektów „Szpitale, opieka długoterminowa – jak projektować i z kim?”. Najważniejsze wytyczne i wskazówki dla projektantów omawiają Jacek Andrzejewski, dyrektor rynków dystrybucyjnych w Arjo, oraz Jacek Blusiewicz z Blubim.
Zdrowie publiczne a wyzwania architektoniczne [WIDEO] Publikujemy nagranie webinarium „Zdrowie publiczne a wyzwania architektoniczne”. Wymagania prawne, zasady projektowania i przykłady wzorcowych rozwiązań omówiają Maciej Morawski z działu Professional firmy Dyson na terenie Polski oraz Anna Dąbrowicz, projektantka instalacji sanitarnych w Biurze Projektów SANMED.