Architektura MuratorWydarzeniaKrakowskie projekty w Izraelu. Wykład

Krakowskie projekty w Izraelu. Wykład

Tematyce polsko-żydowskiej we współczesnym projektowaniu architektonicznym poświęcone będą listopadowe wykłady, które wygłosi w Tel Awiwie i na izraelskim Ariel University Piotr Lewicki z krakowskiego Biura Projektów Lewicki Łatak.  

Krakowskie projekty w Izraelu
Projekt przebudowy placu Nowego na Kazimierzu w Krakowie z 2009 roku; il. serwis prasowy

Piotr Lewicki z krakowskiego Biura Projektów Lewicki Łatak to współautor m.in. wielokrotnie nagradzanej modernizacji placu Bohaterów Getta w Krakowie (2003-2005), konkursowego – i wciąż czekającego na realizację – projektu przebudowy placu Nowego w tym mieście (2009), a także tymczasowego szałasu (sukka) zbudowanego na Święto Namiotów na placu Grzybowskim w Warszawie (2014).

Terminy wykładów:

27 Listopada

Instytut Polski, Tel Awiw

28 Listopada

Ariel University

www.polishinstitute.org.il

Tagi:
Sumienie detalu – kolejna edycja Forum Designu i Architektury. Budma 2021 Tegoroczne Forum Designu i Architektury odbędzie się 3 lutego w formule on-line. Wśród gości między innymi Tim Inglod, Lars Emil Kragh, Małgorzata Kucewicz, Zbigniew Maćków, Milena Trzcińska i Jakub Głaz.
Architektura Zagrzebia w latach 1850-1918 – wykład Pracownia Obszaru Postjugosłowiańskiego na Uniwersytecie Warszawskim zaprasza na wykład profesora Dragana Damjanovicia, wybitnego znawcy architektury okresu habsburskiego.
O Architekturze: Bolesław Stelmach W najbliższy czwartek Bolesław Stelmach na Politechnice Warszawskiej. Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury PW zaprasza na wykład z serii O Architekturze.
Odile Decq w Warszawie. Wykład Francuska architektka, ututytułowana projektantka muzeów, już w marcu w Warszawie. Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zaprasza na wykład z serii Od wizji do projektu.
"Dlaczego innowacyjność jest ważna?" - pełen wykład Caroline Bos [FILM] Holenderska architektka z UNStudio porusza temat innowacyjności jako kluczowego narzędzia w procesie projektowym poprzez pryzmat ukończonych realizacji pracowni. Wykład został wygłoszony 16 listopada podczas gali konkursu "Innowacje w Architekturze".
Cykl wykładów "Mistrzowie Architektury": Henning Larsen Architects Dzisiaj w Katowicach o projektach jednego z największych biur w Skandynawii opowie jeden z partnerów w pracowni - Jacob Kurek.