Architektura MuratorWydarzeniaKreatywne Miasta: Innowacja dla miejskich wyzwań

Kreatywne Miasta: Innowacja dla miejskich wyzwań

Brytyjscy eksperci pomogą polskim przedsiębiorcom społecznym osiągnąć sukces. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i British Council w Warszawie zapraszają na międzynarodowe warsztaty.

5 marca (termin składania zgłoszeń)
Formularz zgłoszeniowy http://creativecities.britishcouncil.org/

Warsztaty odbędą się w CSW Zamek Ujazdowski w dniach 21-23 marca 2010
Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wydarzenie finansowane jest przez British Council, we własnym zakresie trzeba pokryć jedynie koszty dojazdu do Warszawy.

Celem warsztatów Kreatywne Miasta: Innowacja dla miejskich wyzwań / Creative Cities. Innovation for Urban Challenges jest wsparcie przedsiębiorców społecznych w skutecznym zarządzaniu ich inicjatywami. W warsztatach będą uczestniczyć przedsiębiorcy społeczni z kilkunastu krajów, głównie europejskich, w tym z Polski.

Koncepcja przedsiębiorstw społecznych jest nadal mało znana w Polsce, choć zasługuje na powszechną uwagę i społeczną aprobatę. Przedsiębiorcy społeczni inwestują wypracowane nadwyżki w realizację ważnych celów społecznych. Wytwarzają dobra i świadczą usługi w ramach gospodarki rynkowej, jednocześnie zarządzając swoimi inicjatywami w taki sposób, aby zyskała na tym lokalna społeczność. Ich celem nie jest maksymalizacja zysku na rzecz właścicieli, ale kreatywne rozwiązywanie problemów społecznych. Przedsiębiorcy społeczni to zazwyczaj wizjonerzy, którzy stosują innowacyjne metody, aby zmienić rzeczywistość na lepszą.

Uczestnicy warsztatów będą mieli kontakt z ekspertami w dziedzinie przedsiębiorczości społecznej, głównie z Wielkiej Brytanii, a także  okazję do wymiany doświadczeń z pozostałymi uczestnikami - przedsiębiorcami społecznymi z innych krajów. W trakcie warsztatów uczestnicy uzyskają porady na temat  formułowania celów, tworzenia biznesplanów, finansowania i zarządzania rozwojem.

Warsztaty Kreatywne Miasta: Innowacja dla miejskich wyzwań organizowane są w ramach projektu British Council Kreatywne Miasta, który w Europie jest realizowany już drugi rok. Projekt ten umożliwia międzynarodową wymianę doświadczeń na temat roli, jaką kreatywność, przedsiębiorczość i innowacyjność odgrywają w poprawianiu jakości życia w miastach, aby mieszkańcy miast mogli lepiej i przyjemniej żyć i pracować.

O British Council

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia ona nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. Jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

British Council realizuje swoje cele w wielu obszarach. Polska placówka prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie oraz współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich i ośrodków egzaminacyjnych oferujących szeroki zakres brytyjskich egzaminów językowych i zawodowych.

Do przedsięwzięć prowadzonych przez British Council należy również szereg projektów kulturalnych, edukacyjnych i społecznych. Ich celem jest dzielenie się twórczymi ideami i osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa oraz udostępnianie Polakom wiedzy i umiejętności pomocnych w jednoczącej się Europie.


CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ZAMEK UJAZDOWSKI
ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa
www.csw.art.pl

fotka z /zdjecia/1002creativecities_news.jpg
Adaptacja budynku elektrociepłowni na Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej w Radomiu. Kikowski Architekci Autorem projektu adaptacji i rozbudowy budynku elektrociepłowni na Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej jest Andrzej Kikowski. Znajdzie się tu jedna z największych kolekcji sztuki polskiej drugiej połowy XX wieku. Projekt zainicjował Andrzej Wajda, który w Radomiu spędził część swojego dzieciństwa
Dizajn po polsku, dizajn po gruzińsku. Prace młodych projektantów w Laboratorium CSW i na festiwalu Łódź Design 20 września w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski  odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej projekty polskich i  gruzińskich artystów i dizajnerów
Rajski ogród w Warszawie Pokaz filmu „Nasz rajski ogród” w reżyserii Mano Khali, dyskusja na temat inteligentnych sieci energetycznych, koncert Karpat Magicznych – to niektóre atrakcje nadchodzącego weekendu (4- 6 sierpnia) w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej. Wydarzenia stanowią część letniego programu Zielony Jazdów  
POSTDOKUMENT. Świat nie przedstawiony 3 lutego w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski otwarta zostanie wystawa fotografii prezentującej zmiany zachodzące w Polsce od 1989 roku. Polscy i zagraniczni fotografowie na różne sposoby opowiadają o trudnym okresie transformacji i zachodzącej wciąż ewolucji.
Konstrukcja "Rozciąganego pawilonu" architekta Jakuba Szczęsnego na dziedzińcu CSW Architektura przyszłości w komputerowej wersji high-tech wykształciła swoją własną, łatwo rozpoznawalną estetykę animacji i wizualizacji, ograniczonych możliwościami programów komputerowych. W kontekście wciąż poszerzającej się przestrzeni wirtualnej, tworzącej światy równolegle i ich nową architekturę warto jednak powrócić do kwestii dotyczących najbardziej podstawowych fizycznych relacji ciało-przestrzeń.
Obserwatorium nieba - międzynarodowa konferencja poświęcona twórczości Jamesa Turrella i realizacjom Skyspace na świecie Betonowa kula ze ściętym, otwartym dachem, przez który widać niebo, w swojej formie wpisuje się w europejską tradycję idealnych XVIII - wiecznych budowli. Obiekt został stworzony specjalnie dla Zamku Ujazdowskiego i nawiązuje do historii tego miejsca.