Architektura MuratorWydarzeniaMiędzynarodowa konferencja "Mentor & Student Research Lab - Urban Transformations 2014"

Międzynarodowa konferencja "Mentor & Student Research Lab - Urban Transformations 2014"

W dniach 20-21 września w Gdańsku odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona współczesnym miastom i ich przekształceniom. Konferencja będzie okazją do podsumowania kilkumiesięcznych warsztatów badawczych, prowadzonych przez polskich studentów i doktorantów pod okiem mentorów ze stowarzyszenia ISCOCARP

Koło Naukowe Laboratorium Ewolucji Miejskich działające na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji poświęconej przekształceniom miejskim. Do udziału zaproszeni są studenci, doktoranci, młodzi naukowcy i praktycy, którzy chcieliby podzielić się swoją pracą naukową oraz badawczą. Uczestnicy mogą podzielić się swoimi koncepcjami, badaniami i projektami oraz skonsultować je z członkami stowarzyszenia planistów ISCOCARP. Prezentować można zarówno skończone, jak i wymagające kontynuacji projekty. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 września w Gdańsku.

Tematy konferencji:
Przekształcenia miejskie
Post-socjalistyczne zmiany w europejskich miastach
Modernizacja i rewitalizacja przestrzeni publicznej XXI wieku
Scenariusze rozwoju miast
Inteligentne rozwiązania dla infrastruktury miast i społeczności
Geografia i miejsce kontra świat wirtualny
Światopogląd na architekturę przyszłości
Miasta przyszłości i zrównoważone wizje urbanistyczne

Terminy:
17 lipca - 17 sierpnia 2014 rejestracja (Opłaty: do 31 lipca 200 zł, 31 lipca - 10 sierpnia 250 zł, 11 sierpnia - 17 sierpnia 300 zł)
31 sierpnia potwierdzenie akceptacji wniosków
20-21 września konferencja

Miejsce:
Politechnika Gdańska, pokój 300

Rejestracja: Formularze rejestracyjne należy wypełnić na stronie: http://urbantransformations.urbancloud.pl/ a następnie wysłać na adres: urbantransformations@urbancloud.pl z tytułem MSRL imię, nazwisko (np. MSRL Jan_Kowalski). Do formularza rejestracyjnego należy dołączyć opis swojej pracy, nie dłuższy niż 300 słów. Więcej informacji na: http://urbantransformations.urbancloud.pl/. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.

Mieszkalnictwo przyszłości. Konferencja reSITE w Pradze Alternatywne modele własności, finansowania i rewitalizacji: to najgorętsze tematy współczesnego mieszkalnictwa. Rozmawiamy z Martinem Barry, dyrektorem tegorocznej konferencji reSITE.
50 pomysłów na miasto – relacja z konferencji DIVERCITY we Wrocławiu W dwudniowym spotkaniu, które odbyło się pod hasłem Pomysł na miasto, wzięło udział blisko 300 gości z Polski i z zagranicy, zarówno architektów i urbanistów, jak i przedstawicieli samorządów, firm deweloperskich czy ruchów miejskich. Jako resort zajmujący się wszechstronną tematyką, od handlu zagranicznego po politykę rozwoju kraju, czujemy odpowiedzialność, aby dyskusje o sprawach dotyczących miast były możliwie jak najbardziej wieloaspektowe, aby odpowiadały bogactwu i różnorodności miejskiego życia – mówił, rozpoczynając konferencję, Paweł Chorąży, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.
Konferencja „Transmutacje betonu” W dniach 24-25 listopada 2017 w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Definiowanie przestrzeni architektonicznej”. Wydarzenie stanowi początek dyskusji na temat przemian w architekturze.
Nasze osiedla. Konferencja Organizatorzy toruńskiej konferencji Nasze osiedla. Architektura mieszkaniowa XX wieku w Polsce chcą prześledzić jak w kontekście polskiego mieszkalnictwa sprawdziła się idea spółdzielni. Termin nadsyłania abstraktów upływa 31 stycznia.
Polskie miasto dostępne dla wszystkich Towarzystwo Urbanistów Polskich i Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zapraszają we wrześniu na konferencję Miasto Dostępne. Propozycje wystąpień i posterów dotyczących projektowania uniwersalnego można zgłaszać do 30 lipca.
Międzynarodowa konferencja na temat projektowania parametrycznego Shapes of Logic Koło naukowe LabDigiFab oraz Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza na międzynarodową konferencję projektowania parametrycznego Shapes of logic która odbędzie się w dniach 13-15 marca we Wrocławiu.