Architektura MuratorWydarzeniaMiędzynarodowe warsztaty Mood for Wood

Międzynarodowe warsztaty Mood for Wood

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych. W dniach 8-15 maja 40 studentów kierunków projektowych postara się zmienić swoimi projektami 4 społeczne ogrody w Poznaniu.

Międzynarodowe warsztaty Mood for Wood

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. W warsztatach weźmie udział 40 studentów, którzy pod okiem młodych architektów i projektantów w 4 grupach zaprojektują i wykonają meble / przestrzenie do wypoczynku dla ogrodów społecznych zarządzanych przez Fundację Malta oraz Kolektyw Kąpielisko.

Studenci pod okiem architektów i projektantów pracować będą nad projektem mebli / przestrzeni do relaksu dla poznańskich ogrodów społecznych. Wybrane do projektu ogrody są zarządzane przez lokalne wspólnoty, Fundację Malta oraz Kolektyw Kąpielisko, które aktywnie animują je przez cały rok. Każdy z ogrodów jest inny, każdy ma inne uwarunkowania przestrzenne, każdy ma innych odbiorców.

Studenci spotkają się z użytkownikami ogrodów, którzy będą mieli aktywny wpływ na kształt projektów, które powstaną po wysłuchaniu ich potrzeb i marzeń co do tej przestrzeni publicznej.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 2 kwietnia do 23 kwietnia. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 25 kwietnia.

Koszt: 65 euro

W cenę warsztatów wliczone jest :

- nocleg w terminie 8-15 maja w Poznaniu

-wyżywienie (śniadanie, obiad)

- dojazd z/do Poznania ( studenci z Czech – wyjazd Praga, studenci z Węgier – wyjazd Budapeszt, studenci Słowacja – wyjazd z Bratysławy)

- materiały do pracy w trakcie warsztatów

- zestaw gadżetów z logo Mood for Wood

www.moodforwood.com

Tutorzy:

COLL COLL (CZ) – twórcza platforma architektów, projektantów, przyjaciół . Pracownia założona w 2008 roku w czeskiej Pradze, zajmuje się projektowaniem w różnej skali - od niewielkich produktów jak zastawa stołowa z porcelany do dużych projektów urbanistycznych. W 2012 roku twórcy COLL COLL założyli społeczne stowarzyszenie zajmujące się poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań w architekturze - ich projekty zorientowane są na działania w przestrzeni publicznej ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie drewna jako podstawowego budulca. www.collaborativecollective.cc

BudCud (PL) - to krakowskie biuro tworzące projekty w dziedzinie architektury i urbanistyki, prowadzone od 2010 roku przez Mateusza Adamczyka (1981) i Agatę Woźniczka (1986). Projekty BudCud to nowoczesne, logiczne i profesjonalne opracowania, tworzone zawsze z myślą o przyszłych użytkownikach, którzy zasługują na to by żyć w lepszej, zrównoważonej rzeczywistości. To kompleksowe środowiska przestrzenne. Proces projektowy wewnątrz biura oparty jest o ciągłą ewolucje bazowego modelu określonego przez to, co zastane (kontekst), jak i przez to, co ulotne (marzenie). Opracowania będące rezultatem takiego procesu wykraczają poza utarte ramy. BudCud charakteryzuje optymistyczne podejście do kontekstu wewnątrz którego tworzą. Nie wynika ono jednak z naiwności, lecz z przekonania że otaczający nas świat to wspaniały i wielowątkowy organizm, a architektura może być jego integralną częścią. www.budcud.org

Nice Architects (SK) - MIŁOŚĆ i LOGIKA kieruje Nice Architects w ich poszukiwaniach. MIŁOŚĆ i LOGIKA zawiera w sobie oryginalność i efektywność, wyobrażenia i rzeczywistość, innowację i tradycję, komfort i zrównoważony rozwój, atrakcyjną formę i poszanowanie kontekstu . MIŁOŚĆ i LOGIKA to właśnie Nice Architects. W swoich projektach zawsze starają się szukać nowych i świeżych rozwiązań, redefiniować utarte pojęcia, czerpać wzorce z nauki i technologii, innych dziedzin jak projektowanie krajobrazu, sztuka, socjologia czy psychologia, łączyć piękno, funkcjonalność oraz humanizm w jeden złożony podmiot. Nice Architects stara się przesuwać granicę poza wszelkie oczekiwania, snuć zaskakujące opowieści, optymistyczne wizje, tworzyć innowacyjne projekty w architekturze i dziedzinach pokrewnych. Ich specjalizacją są zwłaszcza projekty zrównoważonej architektury mieszkalnej oraz urbanistyki. www.nicearchitects.sk

Hello Wood (HU) - to międzynarodowy program architektoniczny oraz studio projektowe z siedzibą w Budapeszcie. Wszystkie projekty powstałe w pracowni wyróżniają się dwiema podstawowymi cechami: są budowane głównie z drewna oraz zaangażowane społecznie. Hello Wood łączy sztukę, design i naukę; tworzy wspólnotę, rozwija młode talenty. Skupia nie tylko specjalistów z całego świata , ale co niezwykle wartościowe, integruje lokalnych mieszkańców ze społecznością projektantów.

Hello Wood rozpoczęło swoją działalność w 2010 roku jako obóz artystyczny dla studentów architektury oraz designu, a dziś, po prawie pięciu latach działalności stał się niezwykłym festiwalem artystycznym, w którym co roku bierze udział 100 studentów z ponad 20 uniwersytetów i 30 krajów. Hello Wood daje możliwość nauki poprzez bezpośrednie doświadczenie projektowe z materiałem. Jest świetną okazją do tworzenia międzypokoleniowych więzi poza murami uczelni. www.hellowood.eu

Organizatorzy: SARP Poznań, Arena Design, Fundacja Malta, Kolektyw Kąpielisko Partnerzy: Fundusz Wyszehradzki, Miasto Poznań, Hello Wood, School of Form, Nice Architects, COLL COLL, MTP, OWA

Tagi:
Kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie Są jeszcze miejsca na letni kurs naturalnego projektowania w Gniewoszowie w Kotlinie Kłodzkiej. Pięciodniowe warsztaty poprowadzą architekci Magdalena Górska z pracowni eKodama, Tomasz Mielczyński z biura TXMA oraz Ben Lazar, specjalista od permakultury.
Architektura Betonowa 2021 – Gra o tron [FOTOREALACJA] Zakończyła się 6. edycja warsztatów studenckich Architektura Betonowa 2021. 24 studentów z Krakowa, Zielonej Góry, Warszawy, Wrocławia, Lublina i Poznania projektowało, a następnie wykonało fizyczne szalunki, aby na koniec wypełnić je mieszanką betonową i stworzyć niepowtarzalne rzeźby – trony.
Warsztaty MEDS Silesia Revival 2021 Warsztaty architektoniczno-designerskie MEDS Silesia 2021 trwają od 14 do 19 sierpnia. Hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk.
O wolności w czasach izolacji - relacja z warsztatów studenckich Think Freedom Godziny spędzone na telekonferencjach, mnóstwo zdjęć, skanów, rozmów i e-maili. Tak wyglądały warsztaty, które odbyły się w po ogłoszeniu zawieszenia zajęć na uczelniach wyższych. Planowane były spotkania w Muzeum Żydowskim i synagodze w Oświęcimiu, jednak dynamiczna sytuacja epidemiczna w kraju zmusiła do zmiany formy warsztatów na zdalną.
Studio Zoochitecture: Iza Rutkowska przekształca kolejne przestrzenie publiczne według pomysłu dzieci Najpierw był Madryt, teraz Wilno, wkrótce będzie Warszawa. Artystka Iza Rutkowska wraz ze studiem Zoochitecture przeprojektowuje przestrzenie publiczne według pomysłów najmłodszych. 15 października ruszają w Warszawie warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!
SPOT – Survival Budowlany 2020. Warsztaty studenckie Do 30 maja trwa rejestracja na Survival Budowlany SPOT 2020. Organizatorzy zapraszają studentów i absolwentów kierunków technicznych z całej Polski. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.