Architektura MuratorWydarzeniaMiędzynarodowe warsztaty studenckie Mood for Wood

Międzynarodowe warsztaty studenckie Mood for Wood

W ramach międzynarodowych warsztatów Mood for Wood grupa 40 studentów zaprojektuje i zrealizuje przestrzenie do wypoczynku w czterech miejscach w Poznaniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 sierpnia 2016 roku.

Warsztaty studenckie Mood for Wood

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech i Niemiec. W tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 29 sierpnia - 6 września w Poznaniu, weźmie udział 40 studentów. Podzieleni na 4 grupy uczestnicy, pod okiem młodych architektów i projektantów zaprojektują i wykonają meble lub przestrzenie do wypoczynku dla dziedzińców znajdujących się w pobliżu ulicy Św. Marcin - jednej z głównych ulic Poznania. Wybrane dziedzińce mają różne uwarunkowania przestrzenne, innych odbiorców, pełnią różne funkcje. W ramach warsztatów studenci spotkają się z użytkownikami, którzy będą mieli aktywny wpływ na kształt projektów.

Odbiorcami projektów wykonanych przez uczestników tegorocznej edycji będą:
- Centrum Kultury Zamek – wiodąca instytucja kulturalna w regionie
- Towarzystwo Wiedzy Powszechnej - lider Koalicji Święty Marcin – stowarzyszenia mieszkańców i przedsiębiorców animującego życie kulturalne na ulicy
- Kino Muza – miejsce kultowe, jedno z nielicznych działających kin studyjnych
- Biblioteka Uniwersytecka UAM.

TUTORZY

Petr Smidek + Nicol Galeova
Petr Smidek - architekt, absolwent Wydziału Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Brnie.
Nicol Galeova - architekt, absolwentka Wydziału Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Brnie.

Nils Wenk - architekt, absolwent Uniwersytetu Technicznego w Cottbus- Senfenberg.

Iza Rutkowska + Hugon Kowalski
Iza Rutkowska - polska artystka, założycielka Fundacji Form i Kształtów.
Hugon Kowalski - architekt, w 2011 r. ukończył studia na wydziale Architektury i Urbanistyki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2010 roku pracuje na uczelni jako asystent kierownika Katedry Architektury i Urbanistyki UA w Poznaniu. Właściciel pracowni UGO architecture

Atelier Starzak Strebicki
Jola Starzak i Dawid Strębicki – architekci i urbaniści

REKRUTACJA

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 25 lipca do 7 sierpnia. Warsztaty kierowane są do studentów kierunków projektowych z Polski, Czech i Niemiec, którzy nie ukończyli 26 lat. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 10 sierpnia.

Koszt: 85 euro (360 zł), w cenie warsztatów:
- nocleg w terminie 29 sierpnia - 6 września 2016 roku w Poznaniu
- wyżywienie (śniadanie, obiad)
- dojazd z/do Poznania (studenci z Czech – wyjazd Brno, studenci z Niemiec – wyjazd Cottbus, studenci z Polski – zwrot kosztów podróży z dowolnego miasta w Polsce, komunikacją publiczną, w klasie ekonomicznej, bilet studencki)
- materiały do pracy w trakcie warsztatów
- szkolenie BHP
- zestaw gadżetów z logo Mood for Wood

STRONA INTERNETOWA
www.moodforwood.com

ORGANIZATORZY
SARP Poznań (Magda Wypusz, Marta Buczkowska, Inga Rolek)
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Fundacja Uniwersytetu Artystycznego

OSSA Gdynia 2022: Zanikanie Trwa rekrutacja do udziału w 28. edycji Ogólnopolskich Spotkań Studentów i Studentek Architektury – OSSA. Tegoroczne warsztaty odbędą się w Gdyni w dniach 4-11 września pod hasłem „Zanikanie”.
MEDS Silesia Revival dopiero za rok Międzynarodowe warsztaty MEDS w tym roku po raz pierwszy miały odbyć się w Polsce, jednak z uwagi na sytuację edpidemiologiczną organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu MEDS Silesia na 2021 rok.
Sukkot – let's build a tent! Podsumowanie warsztatów z okazji Święta Kuczek Zakończyła się kolejna edycja warsztatów Sukkot – let's build a tent! Przez 8 dni 32 studentów z Polski, Niemiec i Izraela pod okiem doświadczonych tutorów projektowało w Poznaniu współczesne wersje tradycyjnego szałasu na żydowskie Święto Kuczek. „Architektura-murator” była patronem medialnym tej edycji.
Przygarnij przestrzeń. Rezydencje architektoniczno-projektowe Przygarnij przestrzeń to program rezydencji, podczas których młodzi projektanci spędzą czas w wybranych małych polskich miejscowościach, aby wspólnie ze społecznościami lokalnymi określić, czego brakuje tam w przestrzeniach publicznych. Efektem ich pracy będą projekty, które zostaną zrealizowane w 2017 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 grudnia.
"Ekoteka" czyli ekoinnowacje w mieście. Warsztaty architektoniczne dla dzieci Centrum Poznawcze Hali Stulecia po raz kolejny zaprasza na cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci. Tematem przewodnim spotkań będą ekoinnowacje. Najmłodsi architekci dowiedzą się m.in. czym są innowacje, co nowego można wynaleźć, by rozwijać miasto, a jednocześnie chronić przyrodę oraz czym są parki kieszonkowe.
Fresh Design IV - zgłoś udział w warsztatach i zaprojektuj rozwiązanie dla brzegów Odry we Wrocławiu! Między 13 a 23 maja we Wrocławiu odbędzie się IV edycja warsztatów projektowych Fresh Design. Pod okiem doświadczonych architektów, studenci opracują rozwiązania przestrzenne dla brzegów Odry we Wrocławiu. Zgłoszenia udziału w warsztatach przyjmowane są do 15 kwietnia 2016. [UWAGA Rekrutacja przedłużona do 24 kwietnia!]